Skvrny1

Usazeniny od kávy nebo čaje zmizí díky jednoduchým metodám jako mávnutím kouzelného proutku

Patříte mezi milovníky kávy nebo čaje a všimli jste si, že se na vašem oblíbeném hrnečku nebo sklenici objevily nevzhledné usazeniny, které nejdou odstranit běžným mytím? Naučte se, jak odstranit tyto skvrny pomocí ingrediencí, které pravděpodobně máte u sebe ve spíži! Sáhněte po jedlé sodě, octu a jim podobných pomocnících. Níže naleznete všechny tipy, které potřebujete.

Odstranění skvrn pomocí jedlé sody

Začněme nejméně náročnou metodou, která zahrnuje použití jedlé sody. Do šálku s usazeninami nalijte vodu a přidejte jednu čajovou lžičku jedlé sody. Promíchejte a šálek důkladně vydrhněte kartáčkem na zuby. Účinek tohoto jednoduchého postupu předčí vaše očekávání. Váš oblíbený hrneček bude po několika minutách zářit čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Místo odpočinku našich blízkých si zaslouží péči. Vyčištěný náhrobek se bude blýskat jako nový
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a jiné bělicí látky se přidávají také do některých zubních past s bělicím účinkem. Máte-li takovou pastu po ruce a chcete-li si ulehčit práci, dejte trochu pasty na zubní kartáček a krouživými pohyby vyčistěte usazeniny na hrnečku či jiném nádobí.

Čisté hrnky díky soli a octu

Když saháte po solničce, asi jen sotva myslíte na čisticí vlastnosti tohoto koření. Věřte tomu nebo ne, sůl je skvělým čisticím prostředkem. Poradí si s různými skvrnami a odstraní i usazeniny od kávy a čaje. Ve spojení s octem je to až zázračný pomocník. Ocet rozpouští pigment a sůl působí jako brusivo. Jak přesně je použít?

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy: místo speciálních prostředků pomůže čaj
Zdroj obrázku: Freepik
  1. Smíchejte dvě čajové lžičky octa se dvěma lžičkami soli.
  2. Míchejte tak dlouho, dokud nevytvoříte hladkou pastu.
  3. Vzniklou pastu natřete na vnitřek šálku a nechte cca 10 minut působit.
  4. Po době působení otřete stěny šálku hadříkem a důkladně opláchněte teplou vodou.

S usazeninami si poradí i citron

O čisticích schopnostech citronové šťávy jste už pravděpodobně slyšeli. Hravě si poradí i s usazeninami od kávy a čaje. Stačí na usazeniny vymačkat trochu šťávy (ujistěte se, že jsou všechny skvrny dostatečně pokryty) a nechat cca 15 minut působit. Pak už jen vydrhněte hadříkem a opláchněte teplou vodou. Pokud jsou skvrny opravdu odolné, přidejte k citronové šťávě trochu soli, vydrhněte a v případě potřeby několikrát zopakujte.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-remove-coffee-stains-from-mugs/
Přidat na Seznam.cz