Woman Holds Electric Kettle With Limescale In Her Hands. Chalk Residue Of Calcium Carbonate. Household Appliance Repair Due To Hard Water

Rychlovarnou konvici je třeba pravidelně čistit, jedině pak bude stále krásná a funkční

Rychlovarná konvice je jeden z malých kuchyňských spotřebičů, který nesmí chybět v žádné domácnosti. Za poměrně za krátkou dobu připraví horkou vodu na zalití čaje, kávy nebo třeba právě připravovaného pokrmu. Jak ale udržet rychlovarnou konvici stále čistou a bez vodního kamene? Poradíme vám, jak na to.

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Nejlepší péče o rychlovarnou konvici je ta pravidelná. Nezapomínejte čistit konvici alespoň jednou za tři týdny, jedině tak se poměrně snadno zbavíte veškerého vodního kamene i dalších nečistot usazených na dně nebo stěnách. Pokud nebudete čistit konvici takto pravidelně, s největší pravděpodobností přestane brzy fungovat vlivem usazenin. Jak konvici nejlépe vyčistit?

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředek na mytí nádobí s oblíbenou vůní si snadno připravíte ještě dnes
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlovarnou konvici můžete čistit za pomoci citronu nebo kyseliny citronové. Díky citrusům se zbavíte vodního kamene v konvici snadno a rychle. Do předem převařené vody stačí nalít asi šálek citronové šťávy nebo balení kyseliny citronové. Nechte půl hodiny směs působit a poté znovu konvici zapněte a vodu provařte. Horkou vodu vylijte, opláchněte konvici čistou vodou a nechte ji vychladnout. Vaše konvice bude zase krásně čistá.

Účinný přípravek pro čistou konvici

Pokud jsou nečistoty a vodní kámen v konvici úplně zaschlé, je nutné přistoupit k účinnějšímu prostředku. Pro přípravu domácího čističe budete potřebovat:

  • 1 šálek octa,
  • 2 lžíce citronové šťávy,
  • půl šálku vody.
Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odpad je noční můra každé kuchyně. Tyto potraviny do něj rozhodně nepatří
Zdroj obrázku: Freepik

Smíchejte všechny tyto ingredience do konvice a provařte. Po uvaření nechte směs působit hodinu, tato doba by měla odstranit veškeré usazeniny. Pokud se tak nestalo, celý proces znovu opakujte, jistě se brzy dočkáte krásného a čistého výsledku.

Nezapomínejte na čistotu i zvenku

Vnitřní stranu rychlovarné konvice již máte čistou a bez usazenin, nezapomínejte ani na venkovní část. Pokud je vaše konvice z nerezu, pak jistě oceníte tento tip. Po umytí konvici jednoduše vyleštíte lesklou stranou alobalu. Vaše rychlovarná konvice se bude blýskat čistotou a vy budete mít skvělý pocit z perfektně čisté kuchyně.

Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/
Přidat na Seznam.cz