Rychlovarnou konvici je třeba pravidelně čistit, jedině pak bude stále krásná a funkční

Rychlovarná konvice je jeden z malých kuchyňských spotřebičů, který nesmí chybět v žádné domácnosti. Za poměrně za krátkou dobu připraví horkou vodu na zalití čaje, kávy nebo třeba právě připravovaného pokrmu. Jak ale udržet rychlovarnou konvici stále čistou a bez vodního kamene? Poradíme vám, jak na to.

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Nejlepší péče o rychlovarnou konvici je ta pravidelná. Nezapomínejte čistit konvici alespoň jednou za tři týdny, jedině tak se poměrně snadno zbavíte veškerého vodního kamene i dalších nečistot usazených na dně nebo stěnách. Pokud nebudete čistit konvici takto pravidelně, s největší pravděpodobností přestane brzy fungovat vlivem usazenin. Jak konvici nejlépe vyčistit?

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlovarnou konvici můžete čistit za pomoci citronu nebo kyseliny citronové. Díky citrusům se zbavíte vodního kamene v konvici snadno a rychle. Do předem převařené vody stačí nalít asi šálek citronové šťávy nebo balení kyseliny citronové. Nechte půl hodiny směs působit a poté znovu konvici zapněte a vodu provařte. Horkou vodu vylijte, opláchněte konvici čistou vodou a nechte ji vychladnout. Vaše konvice bude zase krásně čistá.

Mohlo by vás zajímat:  K šetrnému rozmrazení masa pomůže nejenom studená voda, ale i kontroverzní domácí spotřebič

Účinný přípravek pro čistou konvici

Pokud jsou nečistoty a vodní kámen v konvici úplně zaschlé, je nutné přistoupit k účinnějšímu prostředku. Pro přípravu domácího čističe budete potřebovat:

  • 1 šálek octa,
  • 2 lžíce citronové šťávy,
  • půl šálku vody.
Zdroj obrázku: Freepik

Smíchejte všechny tyto ingredience do konvice a provařte. Po uvaření nechte směs působit hodinu, tato doba by měla odstranit veškeré usazeniny. Pokud se tak nestalo, celý proces znovu opakujte, jistě se brzy dočkáte krásného a čistého výsledku.

Nezapomínejte na čistotu i zvenku

Vnitřní stranu rychlovarné konvice již máte čistou a bez usazenin, nezapomínejte ani na venkovní část. Pokud je vaše konvice z nerezu, pak jistě oceníte tento tip. Po umytí konvici jednoduše vyleštíte lesklou stranou alobalu. Vaše rychlovarná konvice se bude blýskat čistotou a vy budete mít skvělý pocit z perfektně čisté kuchyně.

Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/
Přidat na Seznam.cz