Sprchovy Kout1

Udržte svůj sprchový kout stále jako nový. Jednoduché prostředky jsou ty nejlepší

Zdá se, že nový sprchový kout nepotřebuje až takovou péči a údržbu, aby vypadal čistě. I v něm se však usazuje vodní kámen a jiný sediment a kovové části mohou podlehnout rzi. Existuje samozřejmě řada čisticích a dezinfekčních prostředků na chemické bázi, které však ne každý chce používat a které jsou navíc i finančně nákladné. Pokud jste spíše pro ekologické řešení, vyzkoušejte některé z níže uvedených přírodních postupů a prostředků.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinná jedlá soda

Jedlá soda se již dlouho osvědčuje jako účinný přírodní čistič. Ideální je, když ji smícháte s malým množstvím teplé vody a vzniklou pastu nanesete pomocí kuchyňské houbičky nebo měkkého hadříku na postižená místa. Sodu nechejte působit alespoň po dobu 10 minut a daná místa očistěte opět pomocí houbičky nebo měkčího kartáčku a opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň v domácnosti je nehezká, ale hlavně ohrožuje naše zdraví. Ihned proti ní zakročte

Osvědčená kombinace octa a jedlé sody

Jak jedlá soda, tak také ocet mají výjimečné čisticí vlastnosti, a když je spojíte, vytvoříte opravdu účinný prostředek. Smíchejte přibližně stejné množství obou látek, přelijte je do láhve opatřené rozprašovačem (hodí se nechat si několik takových lahví od vypotřebovaných koupených prostředků) a dobře protřepejte. Prostředkem nastříkejte postižená místa a nechejte ho tam nějakou dobu působit. Poté nečistoty a usazeniny odstraňte pomocí měkčího kartáčku, hadříku nebo kuchyňské houbičky.

Zdroj obrázku: Freepik

Voňavá a čisticí kombinace octa a kyseliny citronové

Pokud je váš sprchový kout zasažen vodním kamenem nebo rzí, doporučujeme použít tuto kombinaci účinných látek. Co se poměru týče, nasypejte čajovou lžičku kyseliny citronové do sklenice vody, směs přelijte opět do láhve s rozprašovačem, důkladně protřepejte a proud tekutiny namiřte na postižená místa. Výhodou tohoto postupu je, že se tekutina dostane i na místa jinak hůře přístupná. Prostředek nechejte působit přibližně 15 minut a poté daná místa otřete houbičkou a vyleštěte hadříkem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz