Usazené nečistoty, vodní kámen nebo rez jsou opravdovou výzvou. Poraďte si s nimi bez námahy

Usazené nečistoty, vodní kámen nebo rez jsou opravdovou výzvou. Poraďte si s nimi bez námahy

Jedna věc je mít doma čisto, ale druhá věc je zjistit při úklidu, že se vám zejména v koupelně a kuchyni vytvořily nežádoucí usazeniny, na které běžný úklid již nestačí. K jejich odstranění můžete samozřejmě použít speciální prostředky na chemické bázi, ale kromě nich existují i jiné metody, které vás nechtěných usazenin účinně zbaví.

Vodní kámen, rez a další usazeniny se nejčastěji objevují na kuchyňských a koupelnových bateriích, kachličkách nebo dlaždicích, kovových okrajích starších typů van a sprchových koutů, dřezech, ale také například i v hrnku od čaje nebo kávy.

Mohlo by vás zajímat:  Účet za vodu sníží jednoduché návyky a úsporné spotřebiče

Hrnky od čaje a kávy

Pokud opakovaně používáte oblíbený hrnek k pití čaje nebo kávy nebo nápoj nedopijete a necháte ho v šálku například přes noc, může v něm vzniknout usazenina, která půjde obyčejným prostředkem na nádobí jen těžko odstranit. V takovém případě je dobré použít jedlou sodu nebo sůl. Vybraný prostředek nasypejte do hrnku a vyčistěte jej pomocí kartáčku na nádobí, hrubší stranou houbičky nebo drátěnkou. Pokud používáte porcelánové nádobí, poslouží vám ke stejnému účelu zubní pasta.

Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte svůj domov příjemnou vůní. Vyzkoušejte bylinky, oleje nebo krásné květiny
Zdroj obrázku: Freepik

Usazeniny v toaletní míse

Toaletní mísa je jedním z míst, kde se často vytvářejí nechtěné usazeniny, které není snadné odstranit. Pokud jste měli zakoupený chemický prostředek, který se prodává v láhvi se speciálně tvarovaným hrdlem pro snadnější přístup pod okraj toaletní mísy, po jeho vypotřebení láhev nevyhazujte. Nalijte do ní klasický ocet a naneste jej pod okraj mísy. Tento postup zvolte nejlépe před spaním, aby ocet mohl působit po celou noc. Obdobně můžete použít také kolu nebo nápoj podobného složení.

Mohlo by vás zajímat:  Tablety do myčky se vyplatí kupovat do zásoby. A to i když doma myčku nemáme

Usazeniny od mýdla

Mýdlo se často usazuje zejména na povrchu vany, na skleněném povrchu a vaničce sprchového koutu i na umyvadle. Pro odstranění mýdlové usazeniny je nejlepší smíchat teplou vodu s citronovou šťávou, peroxidem vodíku nebo octem a tento roztok použít na vyčištění povrchů. Stejně tak můžete na dobu několika hodin do roztoku ponořit předměty, které je třeba očistit, například sprchovou hlavici.

Zdroj: https://www.archute.com/how-to-clean-sediment-from-water-lines/
Přidat na Seznam.cz