Kyselina citronová rozzáří celý domov čistotou a zbaví ho veškerého zápachu

Kyselina citronová rozzáří celý domov čistotou a zbaví ho veškerého zápachu

Kyselina citronová je surovina, kterou by měl mít každý doma. Hodí se totiž nejen v kuchyni, ale s její pomocí se zbavíte vodního kamene, takže s ní můžete odvápnit rychlovarnou konvici nebo vyčistit koupelnu. Má ale mnoho dalších způsobů využití, některé možná budou novinkou. Pojďte se na ně podívat.

Kyselina odstraní nepříjemné pachy nejen z myčky

Kyselina citronová je díky svému složení skvělým prostředkem na osvěžení vzduchu nejen v myčce, ale také v lednici. Navíc dokonale vyleští nádobí, takže už nikdy nebudete muset kupovat drahé prostředky na leštění. Stačí do každého mytí přidat dvě lžíce kyseliny a nádobí bude nejen skvělé vyleštěné, ale celá myčka bude příjemně vonět.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni v domě funguje větrání a čajovníkový olej

Navíc s pomocí kyseliny můžete kvalitněji vyprat také prádlo. Funguje jako pomocník pracího prášku a znásobí jeho účinky. Osvěží oblečení, z bílého prádla odstraní skvrny a vybělí ho. Jako bělidlo je bezkonkurenční a doporučují ho všechny ženy, které tuto metodu vyzkoušeli. Navíc pomůže při odstraňování skvrn od kávy nebo čaje v hrncích, které jsou často používané. Po nějaké době se na nich vytvoří skvrny, které jdou těžko dolů. Kyselina citronová má takovou sílu, že je snadno odstraní.

Mohlo by vás zajímat:  Mravence z domu vypudí byliny, ocet nebo citron. Účinná je také obyčejná křída
Zdroj obrázku: Freepik

Několik balíčků kyseliny dokáže proměnit celou domácnost

Kyselina citronová se bude hodit také při úklidu koupelny. Připravte si pastu, která se stane vaší oblíbenou. Pět lžiček kyseliny rozpusťte v 200 ml teplé vody, zamíchejte a nalijte na špinavé povrchy v koupelně. Nechte 15 minut působit a poté vyčistěte kartáčem. Zbavíte se usazenin z vany, sprchy i umyvadla.

Pomůže také při odstraňování nečistot z mikrovlnné trouby, která je velmi náchylná na skvrny od tuku. Do misky nalijte vodu, přidejte kyselinu a dejte do předehřáté trouby na 10 minut. Kyselina rozpustí nečistoty a ty půjdou snadněji odstranit měkkým hadříkem.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/what-is-citric-acid
Přidat na Seznam.cz