Skvrny od antiperspirantu nemusí znamenat konec oblíbeného oblečení. S těmito triky ho zachráníte

Skvrny od antiperspirantu nemusí znamenat konec oblíbeného oblečení. S těmito triky ho zachráníte

Pokud máte na blůze nebo šatech skvrny od antiperspirantu, nemusíte je hned vyhazovat. Přestože není snadné se jich zcela zbavit, jde to – stačí znát ten správný postup. Proč ale vůbec antiperspiranty zanechávají stopy? Tyto produkty účinně snižují pocení a zabraňují vzniku zápachu. Bohužel obsahují chlorid hlinitý, který způsobuje tvorbu skvrn na oblečení. Poškozují bílé i barevné tkaniny a skvrny se jen velmi obtížně odstraňují. Zkuste tyto účinné postupy.

Jednejte rychle

Nejprve si pamatujte, že v případě skvrn je velmi důležitá rychlá reakční doba. Začněte jednat, jakmile si všimnete jakýchkoli nevzhledných skvrn na vašem oblečení. Pokud totiž již jednou zaschnou, bude mnohem obtížnější je opět odstranit. V žádném případě je také nežehlete, pak už se jich nezbavíte nikdy.

Uhličitan amonný

Než použijete silný prací prostředek, sáhněte po domácích prostředcích. Uhličitan amonný se používá k nakypření těsta, ale může být velmi užitečný také při odstraňování stop po antiperspirantu. Můžete jej koupit v obchodě s potravinami. Nasypte jej přímo na skvrnu nebo jej rozmíchejte s trochou vody a poté jím skvrnu přelijte.

Mohlo by vás zajímat:  Obarvené oblečení v pračce nemusíte vyhodit. Domácími prostředky ho zachráníte
Zdroj obrázku: Freepik

Tekutý čpavek

Účinným řešením na skvrny po antiperspirantu je použití tekutého amoniaku, který je k dostání v obchodech s chemikáliemi. Nelijte jej však přímo na skvrnu, ale vytvořte z něj roztok. Na jeho přípravu budete potřebovat lžičku čpavku, litr vody a mýdlové vločky. V této směsi vyperte oblečení a bude zase jako nové.

Peroxid vodíku

Pokud se na bílých tkaninách objeví skvrny po antiperspirantu, můžete je odstranit peroxidem vodíku. Stejně jako u tekutého čpavku jej nelijte přímo na skvrnu, ale smíchejte ho s čistou vodou v poměru 1 : 3. Do roztoku můžete také přidat pár kapek octa nebo čpavku. Poté jej rozetřete na skvrnu a nechte působit asi 30 minut. Následně prádlo vyperte klasickým způsobem.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a656958/remove-antiperspirant-deodorant-stains/
Přidat na Seznam.cz