Úklid těch nejšpinavějších míst v domácnosti se stane hračkou díky jednoduchým prostředkům

Úklid je jednou z nejméně oblíbených aktivit v domácnosti. Každodenní i sváteční úklid má jediný cíl – čistou a zářivou domácnost. Na řadu tak přichází chemické prostředky, potřebné náčiní a leckdy i po domácku vytvořené čističe. Jaké triky oceníte nejen při každodenním úklidu?

Spáry mezi dlaždicemi

Mytí spojů mezi dlaždicemi může být únavné, chcete-li je důkladně vyčistit. Hravě vám ale pomohou dvě zcela běžné suroviny – jedlá soda a voda. Špinavé spáry polijte vodou a vydrhněte kartáčem s ostrými štětinami, dokud voda nezešedne. Poté spáry posypte jedlou sodou a opět je vydrbejte. Po několika opakováních budou spáry čisté.

Zdroj obrázku: Pixabay

Toaleta

Čisticí prostředky na toalety nejsou vždy účinné, avšak můžete si snadno vytvořit vlastní směs, která bude fungovat. Do plastové láhve nasypte půl sklenice sody, půl sklenice vody, 1/4 sklenice mýdla, 1/4 sklenice filtrované vody a 15 kapek oleje z čajovníku. Láhev důkladně protřepejte a směs nalijte do toalety. Nechte ji 10 minut působit a následně toaletu vydrhněte. 

Rošt

Jedním z nejvíce znečištěných míst bývá sporák a trouba. Obzvláště uvnitř trouby se snadno uchytí zbytky jídla a tuk, které přilnou k roštu. Právě ten patří mezi těžko čistitelná místa. S tímto problémem vám pomůže pytel a čpavek. Umístěte rošt do pytle, přidejte trochu čpavku a nechte jej přes noc působit. Po několika hodinách z roštu veškerý tuk zmizí a bude na dně tašky. Vše, co poté musíte udělat, je umýt a opláchnout rošt pod tekoucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte troubu rychle a bez námahy. Na osvědčené domácí prostředky se můžete spolehnout
Zdroj obrázku: Pixabay

Dřez

Jak důkladně vyčistit kovový dřez? Je to velmi jednoduché! Budete potřebovat kartáč s tvrdými chlupy, jedlou sodu, ocet a citron. Dřez posypejte jedlou sodou, přidejte několik kapek citronové šťávy, zalijte octem a celý dřez vydrhněte. Na velmi odolné nečistoty pomůže namočená pemza, kterou nečistoty jemně vydrhnete. 

Přidat na Seznam.cz