Rodinný rozpočet dostává stále víc zabrat. Chytré triky v kuchyni ušetří až tisíce korun

Rodinný rozpočet dostává stále víc zabrat. Chytré triky v kuchyni ušetří až tisíce korun

Peníze jsou v dnešní době velké téma a v kuchyni jich protočíme asi nejvíc, protože potraviny jsou jedním z největších výdajů nás všech. Podívejme se, jak ušetřit peníze v kuchyni pomocí velmi jednoduchých metod, které zvládne každý bez ohledu na svou finanční situaci nebo šikovnost. Uvidíte, že je to skutečně snadné a můžete ušetřit každý měsíc stovky až tisíce korun.

Kuchařky nepotřebujete

Regály v knihkupectvích jsou plné knih s recepty. Bohužel většina z nich stojí hodně peněz. Nenechte se oklamat, protože většinu receptů a mnohem víc najdete jednoduše na internetu. Podívat se můžete také na rodinné recepty, které chutnají skvěle, obvykle jsou z levných surovin a nebudete muset kupovat další kuchařskou knihu do své knihovny.

Mohlo by vás zajímat:  Plasty globálně zatěžují planetu. Každý přitom může jejich spotřebu zásadně snížit

Při pečení masa nebo koláčů zůstane trouba ještě poměrně dlouho horká. Toto teplo můžete přitom krásně využít na osušení housek, které potom můžete nastrouhat a použít jako strouhanku na obalování. Anebo si tímto způsobem můžete jen nahřát chleba na večeři. Jestli máte doma starý chléb, nemusíte ho hned vyhazovat. Použít ho můžete na zahuštění polévek a omáček, udělat si krutony s česnekem a přidat je do krémové polévky.

Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na ceny jednotlivých produktů a zkuste pěstování

Jestli chcete mít levnější potraviny, musíte strávit nějaký čas porovnáváním cen. Ověřte si ceny svých oblíbených produktů u jednotlivých obchodů a snadno zjistíte, kde se vám skutečně vyplatí nakupovat. Rozdíly mohou být až 20 procent.

Mohlo by vás zajímat:  Alobal na pět způsobů, recept pro správnou hospodyňku

Místo celoročního kupování zeleniny a bylinek si je můžete pěstovat sami. Některé druhy lze pěstovat i na okně nebo balkonu, takže to zvládne skutečně každý. Ročně si můžete ušetřit náklady na ovoce a zeleninu až o polovinu. Při vaření také nezapomínejte zakrývat hrnce a pánve poklicí, protože tím ušetříte až 15 procent energie. A nezapomínejte si vařit doma, protože je to mnohem levnější než polotovary nebo jídlo z restaurace.

Zdroj: https://keystonewealth.com.au/latest-articles/10-ways-to-save-money-in-the-kitchen-and-save-the-planet
Přidat na Seznam.cz