Kapradina 5118903 1920

Parťačky pro home office. S těmito pokojovými rostlinami se vám bude pracovat jedna radost

Biochemický proces, kdy se sluneční energie přeměňuje na energii chemických vazeb, by se dal považovat za hlavní poslání většiny rostlin. Rostlina přijímá anorganickou sloučeninu (oxid uhličitý), kterou pro své potřeby přeměňuje na organické sloučeniny (cukry). Hlavně se ale při tomto procesu uvolňuje kyslík, který je pro náš život nezbytný. 

Pokojové rostliny pro lepší home office

Navodí příjemnou atmosféru, zútulní prostor, zvlhčí vzduch, dokonce sníží stresové vypětí. To ale není zdaleka vše, co pokojové rostliny ve vaší kanceláři dovedou. Při jejich správném výběru lze docílit mnohem významnějších blahodárných účinků, jako například:

  • čištění vzduchu od formaldehydových výparů,
  • oslabení negativních účinků elektromagnetického záření,
  • odstranění choroboplodných zárodků z toxických látek.
Mohlo by vás zajímat:  Dobře vybrané textilie dodají interiéru hřejivost a útulnost
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Fíkus

Relativně nenáročná rostlina pocházející z Indie. Vyžaduje však zvýšenou vlhkost a dostatek vody. Dále je také vhodné volit rozptýlené světlo, přímé by jí akorát popálilo listy. Rostlinu zalévejte vždy s citem. Dojde-li k přelití, začnou listy žloutnout a opadávat, naopak při nedostatku vody listy hnědnou a zasychají. Pozor také na teplotní výkyvy, to akorát fíkus začne shazovat listy v reakci na šok. Dodržíte-li těchto pár bazálních podmínek, rostlina se vám odvděčí nejen svým příjemným, exotickým vzhledem, ale i ochranou před toxickými látkami, jako je např. benzen či amoniak.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybraný závěs zútulní interiér. Roli hraje délka, materiál i velikost pokoje
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kapradiny

Tyto pohádkové byliny pocházejí ještě z dob před dinosaury. Najdeme je jak v deštných pralesích, tak i v chladných oblastech Islandu nebo Grónska. Druhově jsou velmi hojné, lze ale vystihnout potřeby, které jsou typické pro většinu z nich. Tou hlavní je vlhkost. Máte-li v bytě sušší vzduch, doporučujeme zainvestovat do zvlhčovače vzduchu. Také je vhodné zalévání odstátou vodou, kapradiny jsou velmi háklivé na chlór. Požadavky na teplotu již vyžaduje druh od druhu jiné. Celkově jsou ale tyto rostliny víceméně odolné a ve vaší kanceláři vám budou nepřetržitě pročišťovat a ionizovat vzduch.

Přidat na Seznam.cz