Úklid kuchyně nemusí být úmorný. S těmito triky zmizí mastnota i nečistoty raz dva

Úklid kuchyně nemusí být úmorný. S těmito triky zmizí mastnota i nečistoty raz dva

Spálené hrnce, zbytky jídla na plotně, páchnoucí lednička, skvrny na stěnách a silně znečištěná mikrovlnná trouba. Úklid kuchyně dá zabrat, protože při něm bojujete s mastnotou i zašlou špínou. Níže najdete několik osvědčených způsobů, které vám tyto nepříjemné činnosti usnadní, a vaše kuchyň bude opět zářit čistotou.

Trouba

Jak se zbavit odolných nečistot z trouby? Smíchejte borax s vodou a očistěte troubu touto směsí. K čištění těžko dostupných míst použijte starý kartáček na zuby, abyste důkladně vydrhli i všechny štěrbiny a hrany. Odolné skvrny kolem hořáků očistěte směsí octa a vody. Rošt trouby ponořte na několik hodin do vody s jarem a nechte jej řádně odmočit. Poté použijte měkký hadřík k odstranění všech zbytků jídla a nečistot.

Lednice

Vnitřek chladničky omyjte směsí ze sody bikarbony nebo mycího prostředku. Lžíce sody vystačí na litr teplé vody. Můžete také použít 3 lžíce octa na 1 litr vody. Vnitřek chladničky poté důkladně očistěte suchým hadříkem. Zásuvky a police umyjte ve dřezu vodou smíchanou s mycím prostředkem nebo octem. Nezapomeňte vyčistit těsnění dveří. Nejlepším řešením je voda smíchaná s jedlou sodou nebo octem. V chladničce se můžete zbavit nepříjemných pachů pomocí prášku do pečiva. Trošku jej nasypte na talířek a vložte do chladničky. Nezapomeňte vyměnit prášek každé 2 týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Čistič oken nahradí prostředek na podlahu nebo nádobí. Jeho složení není agresivní

Digestoř

Filtr odsavače bude opět čistý, pokud jej ponoříte do vroucí vody smíchané se sodou. Po několika minutách jej důkladně opláchněte v horké vodě. Aby se zabránilo opětovnému hromadění nečistot, vyplatí se provést jednoduchý postup údržby a digestoř pravidelně omývat směsí vody a octa.

Mikrovlnná trouba

Jak čistit mikrovlnnou troubu? Naplňte malou skleněnou misku vodou a nakrájejte do ní několik plátků citronu. Vše takto vložte do mikrovlnky. Nastavte zařízení na vysoký výkon a zapněte jej na tři minuty. Nechte misku v troubě další 3 minuty odstát – uvolněná pára snadno odstraní i zaschlé zbytky jídla a pohltí nepříjemné pachy. Nakonec vnitřek osušte měkkým hadříkem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-the-kitchen-in-15-minutes-1900092
Přidat na Seznam.cz