Úklid kuchyně nemusí být úmorný. S těmito triky zmizí mastnota i nečistoty raz dva

Spálené hrnce, zbytky jídla na plotně, páchnoucí lednička, skvrny na stěnách a silně znečištěná mikrovlnná trouba. Úklid kuchyně dá zabrat, protože při něm bojujete s mastnotou i zašlou špínou. Níže najdete několik osvědčených způsobů, které vám tyto nepříjemné činnosti usnadní, a vaše kuchyň bude opět zářit čistotou.

Trouba

Jak se zbavit odolných nečistot z trouby? Smíchejte borax s vodou a očistěte troubu touto směsí. K čištění těžko dostupných míst použijte starý kartáček na zuby, abyste důkladně vydrhli i všechny štěrbiny a hrany. Odolné skvrny kolem hořáků očistěte směsí octa a vody. Rošt trouby ponořte na několik hodin do vody s jarem a nechte jej řádně odmočit. Poté použijte měkký hadřík k odstranění všech zbytků jídla a nečistot.

Lednice

Vnitřek chladničky omyjte směsí ze sody bikarbony nebo mycího prostředku. Lžíce sody vystačí na litr teplé vody. Můžete také použít 3 lžíce octa na 1 litr vody. Vnitřek chladničky poté důkladně očistěte suchým hadříkem. Zásuvky a police umyjte ve dřezu vodou smíchanou s mycím prostředkem nebo octem. Nezapomeňte vyčistit těsnění dveří. Nejlepším řešením je voda smíchaná s jedlou sodou nebo octem. V chladničce se můžete zbavit nepříjemných pachů pomocí prášku do pečiva. Trošku jej nasypte na talířek a vložte do chladničky. Nezapomeňte vyměnit prášek každé 2 týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Udržet sporák v čistotě není nadlidský úkol. Stačí znát jednoduchou metodu

Digestoř

Filtr odsavače bude opět čistý, pokud jej ponoříte do vroucí vody smíchané se sodou. Po několika minutách jej důkladně opláchněte v horké vodě. Aby se zabránilo opětovnému hromadění nečistot, vyplatí se provést jednoduchý postup údržby a digestoř pravidelně omývat směsí vody a octa.

Mikrovlnná trouba

Jak čistit mikrovlnnou troubu? Naplňte malou skleněnou misku vodou a nakrájejte do ní několik plátků citronu. Vše takto vložte do mikrovlnky. Nastavte zařízení na vysoký výkon a zapněte jej na tři minuty. Nechte misku v troubě další 3 minuty odstát – uvolněná pára snadno odstraní i zaschlé zbytky jídla a pohltí nepříjemné pachy. Nakonec vnitřek osušte měkkým hadříkem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-the-kitchen-in-15-minutes-1900092
Přidat na Seznam.cz