Cistit Varnou Desku3

Přestože úklid provádíme denně, stále se držíme několika mýtů. Ukliďte konečně správně

Uklízení patří k těm nejméně oblíbeným činnostem, které je nutné vykonávat. Mnoho z nás se do úklidu musí nutit několik dní, než se nám podaří uklidit. Přitom je úklid opravdu důležitý. Někteří z nás kupují čisticí prostředky v obchodě, jiní používají dostupnější a ekologičtější možnosti. I tak je ale úklid opředen sítí mýtů, o které si mnozí z nás při úklidu opírají. O jaké mýty jde? 

Mýtus o octě

Ocet je při úklidu domácnosti využíván snad nejvíce. Mnoho z nás si za ním stojí právě pro jeho přírodní původ a velkou schopnost vyčistit téměř všechno. Mimo jiné určitě k jeho oblíbenosti přispívá také velmi levná cena, za kterou je možné ocet pořídit. Na úklid stačí ten nejobyčejnější a nejlevnější ocet. Pravdou je, že ocet je opravdu přírodní a velmi dobrý čisticí prostředek. Ale neplatí to pro všechny povrchy, které jím čistíme. Dlaždice, lednici, troubu, toaletu jím klidně vyčistěte. Pozor si ale dejte na dřevěné povrchy, ty byste octem třít neměli, mohly by se zničit.

Mohlo by vás zajímat:  Spáry v koupelně nebo kuchyni vyčistí běžné domácí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Mýtus o uklízení prachu

Tak schválně, kdo z vás všechno uklízí prach stíráním hadrem? Tímto způsobem čistí prach opravdu velké množství lidí. Málokdo si uvědomuje, že právě hadrem se vám prach místo uklizení podaří spíše perfektně rozvířit po celém domě. Možná proto si říkáte, že prach nedávno utřený už se na té polici usadil znovu. Rozvířený prach si zase sedne a můžete uklízet znovu. Ano, hadr při úklidu budete potřebovat, ale rozhodně ne suchý. Když ho namočíte, prach se nestihne rozvířit. Nalepí se vám na hadr a vy jej jednoduše vyklepete venku.

Mohlo by vás zajímat:  Podlaha stále jako nová: Všechny skvrny lze umýt šetrně a velmi jednoduše
Zdroj obrázku: Pixabay

Mýtus o dezinfekci

V mnoha domácnostech se domnívají, že je potřeba jednou za čas domácnost vydezinfikovat. Dezinfikování všech prostorů opravdu nebude nutné. Takové akce nechte raději veřejným budovám. A jestliže jste narazili na nějaký problém, vyřešte ho jen lokálně. Plíseň, bakterie, viry i houby lze snadno vyřešit lokálně pomocí speciálního přípravku.

Zdroj: https://maidsailors.com/blog/14-common-misconceptions-about-cleaning/
Přidat na Seznam.cz