Kitchen 3148954 1920 (1)

Úklid kuchyně dává zabrat všem hospodyňkám, malé změny hodně pomůžou

Úklid kuchyně a koupelny patří k těm nejméně oblíbeným činnostem každé ženy. Odhodlání k úklidu a následný pocit hrdosti z čerstvě uklizené kuchyně rychle střídá frustrace z toho, že zářivá čistota dlouho nevydrží. Co kdybychom vám prozradili, že žádný úklid kuchyně nemusí být tak nevděčný? Ano, rozumíte tomu správně, existují způsoby, kterými lze docílit čisté a uklizené kuchyně po delší čas tak, aby mělo smysl uklízet. Že nevěříte? Tak se na to pojďme společně podívat, určitě vás přesvědčíme!

  • Bioodpad se nemusí válet všem na očích, schovejte ho.
  • Udržte si čistou lednici i dřevěná prkénka.
Mohlo by vás zajímat:  Na zapáchající plastové misky zkoušejí hospodyňky i odpad z nejznámějšího nápoje na světě
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Skoncujte s bioodpadem v míse na kuchyňské lince

Také patříte k těm lidem, kteří bioodpad skladují v míse na kuchyňské lince a teprve, když se miska naplní, s ním skočíte do kontejneru? To není úplně ten správný způsob, jak si zachovat dlouhodobě čistý vzhled kuchyně. Čím plnější miska odpadu na kuchyňské lince, tím špinavěji samotná kuchyň působí. Zkuste si ale pod kuchyňský pult nainstalovat box na odpad. Pro přiblížení může takový box na odpad vypadat podobně jako třeba pěkný dřevěný truhlík na květiny schovaný za závěsem nebo dvířky. Do takového boxu můžete dávat veškerý bioodpad a smetat zbylé drobečky a suroviny z vaření. Jednou denně, nebo až se box naplní, jej stačí vysypat a nemusíte řešit ošklivé zbytky na kuchyňské desce.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnnou troubu se vyplatí udržovat čistou, naštěstí to jde velice snadno
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Udržujte v perfektní čistotě i lednici, jednou za čas ji uklidit nestačí

V lednici se drží mnoho nečistit. Máme ve zvyku ji jednou za čas vyklidit, ale moc tomu nevěnujeme pozornost. V lednici se množí mnoho bakterií, a k tomu do ní nedáváme vždy jen čisté věci. V lednici se nám válí i obaly, které ležely někde na pultu v prodejně. Lepší, než pokaždé čistit všechno jídlo, které půjde do lednice, je nachystat lednici tak, aby samotného čištění bylo co nejméně. Zkuste dát do šuplíků v lednici kus papíru, abyste nemuseli pořád vše vyndávat a průběžně čistit. Až uvidíte, že jsou papíry špinavé, jednoduše je vyndejte, zahoďte a vyměňte za nové.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory si zachovají svůj dokonalý lesk správným čištěním

Bakterie se množí i v dřevěném prkýnku, skoncujte s nimi

Používáte v kuchyni na ovoce, zeleninu i porcování masa přírodní dřevěná prkýnka? Rozhodně jsou lepší variantou než ta plastová, ale i na nich se hodně drží bakterie. Proto není od věci začít lépe čistit i je. Můžete si smíchat kašičku z octa a jedlé sody a umýt prkýnka tím.

Přidat na Seznam.cz