Typewriter 801921 1920

Rostliny na pracovní stůl rozhodně patří a nepřekáží ani minimalistovi

Interakce s přírodou má samozřejmě pozitivní vliv na naši odvedenou práci. Rostliny nás uvolňují, regenerují, zajistí nám lepší koncentraci a perfektně působí na naše zdraví. Proto je dobré nechat si nějakou tu rostlinu nejen v pracovně, ale i na pracovním stole. Ano, zabere vám na stole trochu místa, ale pro takové pozitivní účinky se vyplatí trochu prostoru obětovat. U pracovního stolu všichni trávíme podstatnou část dne, proto bychom si ji měli co nejvíce zpříjemnit. 

Rostliny osvěží naše pracovní ovzduší

Na umělé rostliny rovnou zapomeňte. Živá zeleň působí na lidské tělo regeneračně a relaxačně. Obecně je přeci známo, že zelená barva dodává pocit klidu, bezpečí a zlepšuje atmosféru v interiérech. Tak proč by tomu tak nemohlo být i u živých rostlin, pro které je zelená barva typická?

Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte nový život starému nábytku. S pár maličkostmi zvládnete renovaci i vy
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Obecně v zaměstnáních, ve školách, u svých pracovních stolů nebo v ordinacích lékařů trpíme mnohdy únavou, bolestmi hlavy a očí. Naši pohodu narušuje přílišné klimatizování, v zimě pak přehnané topení. Typickými příznaky jsou potom suchý kašel a ospalost. Ani elektronika nám od pocitu únavy nepomáhá. Právě proto bychom tyto stavy měli kompenzovat alespoň přítomností živých rostlin. Rostliny navozují pocit pohody, čistí vzduch od oxidu uhličitého, ale i od toxinů, které nám znesnadňují práci. 

Jaké rostliny byste si měli pořídit na pracovní stůl

Jednou z nejméně náročných rostlin je fialová hořčice. Je velmi jednoduchá na péči a jako bonus kvete po celý rok. Raději má zasazení do rašeliny a sluníčko, ale ne přímé sluneční záření. Stačí ji jednou týdně zalít do misky, na listech nesnese vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pečovat o koženou sedací soupravu?

Další vhodnou rostlinou je oxalis. Tato rostlinka také ve svém čase kvete hojně a téměř nepřetržitě. Střídá květy jeden za druhým. Vyhovuje jí neustále mírně vlhká půda. Je to rostlinka vděčná za jakékoli podmínky. Vyhledává rozptýlené světlo, ale dobře jí bude i ve stinném koutku stolu. Jedná se o růstově malou rostlinku, proto se vejde i na sebemenší pracovní stůl.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

I známá aloe vera je tou pravou společnicí při práci. Zahrnuje více než 300 různých druhů, takže si vybere opravdu každý. Jedná se o sukulent, který je zvyklý na suché podmínky, proto je dobré na něj spíš občas zapomenout než ho přelévat. Ukládá si vodu do zásoby ve svých dužnatých a šťavnatých listech. Vyžaduje slunné stanoviště bez průvanu.

Přidat na Seznam.cz