Cook 1002505 1920

Vaření na indukční desce přináší mnoho výhod, její vlastnosti zachová pravidelná péče

Indukční desku najdeme zejména v moderně vybavených domácnostech. Výrazně snižuje dobu přípravy jídel, šetří elektřinu, minimalizuje riziko popálenin, krásně zdobí kuchyň a nemá žádné velké nároky na péči. Stačí dodržovat několik osvědčených pravidel a pravidelně o indukční desku pečovat. Ta se vám odvděčí tím, že bude sloužit roky.

Použijte citron a ocet

Skvělým čisticím prostředkem je domácí kapalina na bázi citronu a octa. Pro jeho přípravu potřebujete šťávu vymačkanou ze tří citronů, 300 ml vroucí vody, 100 g jemnozrnné soli a 50 ml lihového octa. Všechny přísady stačí smíchat v jednom hrnci a zahřívat na plotně asi patnáct minut. Až směs vychladne, nalijte ji do rozprašovací láhve, postříkejte znečištěnou indukční desku a pečlivě vyčistěte, můžete sáhnout i po škrabce určené na čištění indukčního sporáku.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá a správně uspořádaná lednice udrží potraviny déle čerstvé. Inspirujte se jednoduchými triky
Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda a oxidovaná voda

Pokud se na indukčním sporáku objeví přetrvávající skvrny a usazeniny, stojí za to použít jedlou sodu a oxidovanou vodu. Jako první posypejte skvrnu sodou a zalijte ji malým množstvím oxidované vody tak, abyste získali konzistenci pasty. Poté ji naneste po celém indukčním povrchu. Tato směs se rychle vypořádá i s tukovými skvrnami, které je těžké odstranit. Zároveň je jemná a nezpůsobí trvalé mechanické škrábance. Kromě indukční varné desky je také ideální pro čištění mikrovlnných trub, myček na nádobí a dalších kuchyňských spotřebičů. Na silné nečistoty můžete také na několik minut navlhčit hadřík nebo houbu v roztoku vody s octem.

Mohlo by vás zajímat:  Vybrat kuchyňské prkénko není snadné, každý materiál má své výhody
Zdroj obrázku: Pixabay

Na závěr

Každá indukční deska vyžaduje pravidelnou péči. Nejlepší je zbavit se skvrn, jakmile se objeví na povrchu. Myslete ale na to, že deska musí nejprve úplně vychladnout. Výrobci nabízejí mnoho přípravků na čištění indukčních desek, ale jsou založené na chemii. V péči o indukci budou dokonale fungovat i přírodní směsi, které jsou mnohem šetrnější k indukční desce i k vašemu zdraví a zároveň jsou stejně účinné.

Přidat na Seznam.cz