Peanut Butter 684021 1920

Oblíbená pochoutka vyhladí pleť, odstraní zápach a zbaví domácnost nechtěných zvířecích návštěv

Arašídové máslo je zdravější alternativou k různým čokoládovým pomazánkám. Jeho hlavní předností není jen to, že skvěle chutná, má také dobrý vliv na naše zdraví. Možná vás překvapí, že arašídové máslo najde využití i mimo jídelníček, pro jeho skvělé vlastnosti se vám bude hodit na půdě, v komoře nebo na zahradě. Přečtěte si tento článek a zjistěte, s čím vám může pomoci.

  • Pro dokonale zdravý vzhled pleti
  • Pro odstranění lepidla po samolepkách a další úklid
  • Proti malým zvířecím návštěvníkům

Arašídové máslo jako kosmetický přípravek

Arašídové máslo má poměrně vysoký obsah tuku. Právě díky tomu je skvělým pomocníkem pro péči o pleť. Vyhlazuje ji, dělá ji krásnou, lesklou a hebkou se zdravou barvou. Stačí jen nanést si arašídové máslo na obličej stejným způsobem jako kteroukoli jinou pleťovou masku. Pak počkejte dostatečně dlouho, aby arašídové máslo mělo dostatek času působit. Až odvede svou práci, spláchněte máslo z obličeje. Ideálně teplou vodou, aby vám na obličeji nezůstala žádná mastnota, to by nebylo nic příjemného. Pak obličej opatrně osušte do sucha, ale na ručník netlačte. Sušte jemně, abyste si nerozedřeli pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Malování pokoje nemusí být noční můra. S dobrou přípravou to jde téměř samo
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Arašídové máslo jako pomocník při úklidu

Perfektně s ním odstraníte nepříjemný zápach smaženého jídla, zejména pak ryb a hranolků, které jsou velmi cítit a jsou schopné vonět“ v domě po celý den. Arašídové máslo vám pomůže se ho zbavit. Stačí jen usmažit polévkovou lžíci arašídového másla ve stejné pánvi, ve které jste smažili rybu či hranolky. Smažte tak 2 minuty.

Pokud se vám nalepila žvýkačka na koberec, opět to vyřeší arašídové máslo. Stačí žvýkačku hojně namazat arašídovým máslem, za pár okamžiků se z koberce pustí sama. 

Mohlo by vás zajímat:  Nejenom veřejné toalety jsou líhní bakterií, které jen čekají na to až neznalý člověk vejde

Pokud máte doma nezbedné děti, které vám polepily celý dům samolepkami, není to neřešitelný problém. Burákové máslo je tu opět pro vás. Zpravidla je jejich odstranění běh na dlouhou trať. Drhnout dolů lepidlo ze samolepek může zabrat klidně několik večerů. Burákové máslo vás od toho osvobodí, namažte ho na znečištěný povrch a půl hodiny počkejte. Pak burákové máslo setřete hadříkem spolu s lepidlem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Arašídové máslo v boji proti nežádoucím zvířátkům

Arašídové máslo můžete použít také místo sýru jako návnadu do pastiček na myši. Zbaví vás také mravenců či třeba švábů. 

Mohlo by vás zajímat:  Vědci přišli na to, proč kočky milují kartonové krabice. Čím menší, tím lepší

 

Přidat na Seznam.cz