Odpad1

Ucpaný dřez znamená nepříjemnou komplikaci, vyčistit ho ale zvládnete i sami

Ucpaný dřez patří k nepříjemným situacím, které vám zkazí den. Problém s ucpaným potrubím nejčastěji indikuje zápach vycházející ze sifonu a hůře odtékající voda. Ucpaný dřez přitom opravíte snadno i bez zásahu instalatéra.

Za ucpané potrubí v kuchyni nejčastěji můžou zbytky potravin a mastnota, která se usazuje v trubkách. Usazená mastnota na sebe nalepí pevné zbytky potravy a ty následně ucpou potrubí. Důležitá je v tomto případě prevence. Při mytí nádobí používejte sítko a dodržujte jednu zásadu: olej do odpadu nepatří.

Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte nový život starému nábytku a vytvořte si doma stylový retro kousek
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže ocet i jedlá soda

Pokud zjistíte, že vám špatně odtéká voda, pomůžete si využitím běžných domácích prostředků. Jedním z nich je jedlá soda. Ta patří k univerzálním čistidlům a dezinfekčním prostředkům, které se využívají v domácnosti. Do výlevky nasypte přibližně polovinu sklenice jedlé sody, zalijte horkou vodou a nechte působit alespoň 15 minut. Následně znovu propláchněte.

Podobně jako jedlá soda funguje i ocet. Ten rozpustí mastnotu a zároveň dezinfikuje odpadní potrubí. Do výlevky nalijte sklenici octa a výlevku zajistěte špuntem. Nechte působit přibližně 30 minut a následně zalijte alespoň 1 litrem horké vody.

Mohlo by vás zajímat:  Vázy na květiny se časem zanesou a je obtížné je umýt. Tyto triky pomohou
Zdroj obrázku: Freepik

Když selžou babské rady, nastupuje fyzické čištění

Jestliže vás jedlá soda a ocet zradily, využijte fyzickou sílu. Ve specializovaných obchodech najdete tzv. instalatérské pera, které vložíte do odpadu a mechanicky s ním odstraníte fyzické nečistoty. V případě kuchyňského dřezu ale vložte pero až za sifon.

Sifon odmontujete snadno pomocí hasáku nebo francouzského klíče. Před odstraněním sifonu pod něj dejte nádobu na usazenou vodu. Sifon po odmontování pečlivě vyčistěte hadrem nebo drátěnkou. Doporučujeme i jeho ponoření do octové vody. Tu vytvoříte smícháním vody a octa v poměru 1 : 1. Tato směs vytvoří dezinfekční činidlo, které odstraní mastnotu a zároveň zabrání šíření bakterií.

Zdroj: https://www.mymove.com/home-inspiration/bathroom/clogged-drain/
Přidat na Seznam.cz