Tap 1937219 1280

Obnovte lesk všech kohoutků i sprchy. Pro zářivý efekt existuje několik jednoduchých způsobů

Kohoutek a sprchu je potřeba čistit každý týden alespoň jednou. Ne vždycky se nám daří se špínou a usazeninami zatočit tak, aby byla naše koupelna perfektně čistá. Přitom na tom není vůbec nic těžkého, pokud budete dodržovat tyto osvědčené postupy, zaručeně se zbavíte veškeré špíny. A nejen to, kohoutek i sprcha se budou perfektně blýskat. Jaké postupy je tedy dobré dodržovat, aby vaše koupelna zářila čistotou?

Zdroj obrázku: Pixabay

Čistá sprchová hlava

Není žádnou velkou novinkou, že právě sprchová hlava, ze které vytéká voda, bývá zahlcená vodním kamenem. Pak dochází k tomu, že vám voda ze sprchy již špatně vytéká, a je potřeba požádat o pomoc ocet. Vezměte si ho na pomoc i tehdy, pokud voda špatně vytéká ze zarostlého sítka kohoutku. Naplňte obyčejný plastový sáček do poloviny neředěným octem. Pak už stačí jen ponořit kohoutek či sprchovou hlavu do sáčku s octem a upevnit např. gumičkou. Nechte působit přes noc, pak sundejte.

Mohlo by vás zajímat:  Spálenou žehličku není nutné vyměnit za novou. Pomocí domácích prostředků ji snadno vyčistíte

Nablýskaný kov

Pokud je kov sprchy či kohoutku plný zaschlých kapek, které není možné sundat, můžete si pomoci citronovou šťávou, která všechny usazeniny dokonale odstraní a vy tak získáte perfektně nablýskaný kov. Stačí jen vymačkat šťávu z citronu, vykoupat v ní obvaz a zabalit špinavá kovová místa. Zde stačí nechat působit hodinu. Pak můžete gázu odstranit, otřít ji navlhčeným hadříkem a pořádně osušit suchým bavlněným hadříkem, který dobře saje.

Zdroj obrázku: Freepik

Další vychytávky

Vodní kámen, který je na dostupném místě, můžete také snadno odstranit třením moukou nanesenou na vlhký hadřík. Měla by vám bohatě stačit hladká mouka. Pak spláchnete mouku i s vodním kamenem do odpadu pomocí vody. K lesklému povrchu umyvadel i vany včetně kohoutků a sprch vám pomůže také vosk určený na voskování aut. Pokud tímto voskem potřete vanu a umyvadlo, nebude se na nich držet voda a zajistíte jim také perfektní lesk.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-clean-faucets-and-shower-heads-without-removing-them/
Přidat na Seznam.cz