Sink 1417457 1280

Ucpaný dřez je katastrofa, za kterou si většinou můžeme sami. Tyto potraviny tam nepatří

Dřezem denně projde velké množství nečistot, zbytků i tuků. Stačí vylít polévku do dřezu a máte okamžitě na malér zaděláno. To ovšem není to jediné, co by dřezem procházet opravdu nemělo. Co přesně do dřezu nelít a nedávat? Vyhněte se potížím.

Těstoviny

Součástí vašich jídel jsou určitě rýže a těstoviny. A jistě také víte, že pokud necháte obě suroviny ve vodě, nabobtnají. Takže když umýváte talíře od rýže nebo těstovin, na talíři nesmí zbýt ani jediný kousek. Takové zbytky mohou ucpat odpad. Pokud chcete zabránit ucpání, kupte si sítko do odtoku.

Mohlo by vás zajímat:  Trend zero waste pomáhá šetřit přírodu a myslí i do budoucna

Tuk – olej, sádlo, máslo

Milujete smažená jídla? Kdo by ne, ale kam vyléváte zbylý tuk? Nalijete ho do sklenice a vyhodíte do popelnice nebo ho vylijete do dřezu? Tuk je hlavním nepřítelem odpadu ve dřezu. Pokud je ucpání trubek zapříčiněné tímto problémem, odstraňte ho pomocí horké vody, octa a jedlé sody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina

Kávu milujeme všichni a dopřejeme si ji i několikrát denně. To stejné platí i o sypaném čaji. Upozorňujeme, abyste obojí do dřezu neházeli. Sedlina ani čaj se nerozpustí. Naopak se obě suroviny rády drží v záhybech trubek a ucpávají odtok. Jednoduše tam obojí neházejte, ale sedlinu použijte například ke hnojení rostlin na zahradě nebo v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejné toalety jsou plné patogenů. Riziko infekce sníží důsledná hygiena

Skořápky od vajec

Stejně jako sedlina by měly být i skořápky hozené do koše nebo do květináče. Za žádných okolností je neházejte do dřezu, ucpou vám odpady. A pokud máte sítko, po každém umytí nádobí ho vyčistěte.

Vláknité jídlo

Pokud držíte dietu, jistě víte, že vláknité jídlo je pro hubnutí zásadní, ale už ne pro dřez, tam rozhodně nepatří. Zachytí se v každém záhybu trubek a jdou opravdu složitě odstranit. To platí například pro celer a jinou zeleninu, dejte si na ně pozor, protože projdou i sítkem.

Mohlo by vás zajímat:  "Když je otevřeno pár hodin, nechám bordel před branou, ukliďte ho sami," sdělil jsem vedoucí sběrného dvora

Mouka

I mouka patří mezi suroviny, které jednoznačně do dřezu nepatří. V kombinaci s vodou vzniká lepkavá a nabobtnaná hmota, která má funkci betonu. Pokud nalijete větší množství mouky s vodou do dřezu, ucpete ho. Dávejte si pozor a raději mouku vysypte do koše.

Zdroj https://www.homeserve.com/en-us/blog/how-to/unclog-kitchen-sink/
Přidat na Seznam.cz