Drahé čisticí prostředky nahradí domácí produkty, které zbaví domov nečistot a pachů

Drahé čisticí prostředky nahradí domácí produkty, které zbaví domov nečistot a pachů

Úklid je součástí rutiny každého z nás. Pořizování všemožných čisticích prostředků ale může přijít velmi draho. Čistidla jsou často inzerovaná pouze na jednu malou část domácnosti a nakupujeme jich tak příliš mnoho. Chemikálie, které tyto přípravky obsahují, navíc mohou být škodlivé pro nás i naše mazlíčky. Co tedy používat místo nich? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, stačí vzít pár ingrediencí z kuchyně.

Přírodní dezinfekce – sůl či ocet zatočí s většinou bakterií

Kuchyňská sůl se nachází v každé kuchyni. Její využití je však širší, než si myslíte. Nejenže vám výborně dochutí jídlo, ale i při úklidu se vám bude hodit. Sůl přirozeně funguje jako dezinfekce, právě proto ji můžete využít na otírání povrchů. Navíc její hrubší struktura funguje abrazivně. Poradí si tak například s usazeninami ve sklenicích či hrncích. Použít ji můžete i na vodní kámen.

Mohlo by vás zajímat:  Rozplánujte si úklid na jednotlivé dny, týdny a měsíce

Dalším přípravkem, který vám může posloužit, je ocet. Kromě vaření ho oceníte zejména při úklidu kuchyně či koupelny. Právě ocet totiž skvěle působí jako odvápňovač. Můžete pomocí něj například vyčistit varnou konvici či odvápnit baterie v koupelně. I ocet působí proti množení mikroorganismů.

Zdroj obrázku: Freepik

Co použít v boji proti pachům

Pokud hledáte přírodní pohlcovače pachů, určitě zkuste jedlou sodu. Právě ta zaručí, že jakýkoli zápach zmizí. Využít ji můžete i při čištění. Ale pozor! Soda by se neměla kombinovat s octem, jelikož ten potlačí její nejlepší vlastnosti. Pokud vám pak doma jedlá soda chybí, můžete místo ní použít i pečicí prášek, ten totiž jedlou sodu často obsahuje. Můžete ho stejně jako jedlou sodu použít k úklidu například v podobě pasty. Také vám ale může pomoct obnovit bělost oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci občas nechají po sobě loužičku. Se zápachem moči si poradí jednoduché prostředky

Provonět byt si můžete i pomocí kyseliny citronové nebo citronové šťávy. Ta je naprosto netoxická a hodí se tak například na čištění připálených hrnců či zašlých šperků.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning
Přidat na Seznam.cz