Kostky ledu se hodí nejen do pití. Pomůžou se žvýkačkou i zmačkaným oblečením

Kostky ledu se hodí nejen do pití. Pomůžou se žvýkačkou i zmačkaným oblečením

Kostky ledu se obvykle používají k chlazení nápojů nebo ke zmírnění otoků. Své místo však mají i při řadě každodenních činností a mohou vám významně ulehčit práci. Použijete je například k odstraňování zaschlé žvýkačky z oblíbených kalhot nebo promáčklin na koberci. Hodit se budou i při sušení prádla.

Co dovedou kostky ledu?

Kostky ledu mají mnohostranné využití. Velmi dobře například zabrání zmačkanému oblečení. Jak na to? Nejprve vložte mokré prádlo do sušičky a poté přidejte do bubnu několik kostek ledu. Nezapomeňte nastavit zařízení na nejvyšší teplotu a počkejte do konce cyklu programu. Tající kostky ledu produkují páru, která přispívá k narovnání pomačkaných oděvů. Tento trik využijete i při sušení ručníků nebo lůžkovin. Dbejte také na to, aby nebyl buben přeplněný, pak budou výsledky ještě lepší.

Mohlo by vás zajímat:  Tenisky znovu jako nové: stačí vhodit je do pračky, budou dokonale čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc s promáčklým kobercem nebo žvýkačkou

Jestliže na koberci vidíte slabé promáčkliny nebo stopy od nábytku, opět mohou pomoci kostky ledu. Jak se jich efektivně zbavit? Vše, co musíte udělat, je vložit pár kostek ledu na poškozené místo a nechat led rozpustit. Pak látku přetřete čistou houbičkou a je to!

Podobně vám led pomůže, pokud si omylem přilepíte žvýkačku na oblíbený kousek oblečení. Vložte kostku ledu do sáčku a přiložte ji na žvýkačku. Led zmrazí žvýkačku, která ztvrdne a vysuší se. Poté ji snadno odstraníte z látky beze zbytků.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o muškáty po zimě: během jarního ošetření je lze zároveň rozmnožit

Efektivní zalévání

Jestliže máte doma umístěné květiny na vysokých policích a obtížně k nim dosáhnete při zalévání, může vám led opět pomoci. Stačí vzít pár kostek ledu a vložit je dovnitř květináče. Jak se bude voda postupně rozpouštět, bude pronikat do půdy, takže zálivka bude také velmi pozvolná a rostlina si udrží vlhkou zeminu déle. Kostky ledu najdou využití v celé domácnosti – tak nezapomeňte mít v mrazničce dostatečnou zásobu.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-ice-cubes/
Přidat na Seznam.cz