Bathroom 2094684 1920[1]

Tyto věci necháváme uloženy v koupelně. Neuvědomíme si přitom, že horší místo v domě už neexistuje

Koupelna je místem, které je spojeno s naší pravidelnou hygienou. Zde si nejenom myjeme ruce a omýváme celé tělo, ale také si zde čistíme zuby, holíme se, nebo si upravujeme svůj zevnějšek. A koupelna je také místem, kde necháváme mnoho věcí pověšených či uložených. Tak, aby byly dobře po ruce. A také proto, že si myslíme, že lepší místo pro ně patrně není. Realita je ale trochu jiná. Právě koupelna je tím nejhorším místem, kam dané věci dávat. A jaké přesně?

Ručníky

Možná jsme vás překvapili hned u prvního bodu, ale je to opravdu tak. Ručník byste si sebou měli brát do koupelny, až když se chystáte dát si sprchu nebo se naložit do vany. Háčky na ručníky je lepší přesunout z koupelny do vedlejší místnosti. Koupelna je totiž líhní všemožných bakterií a plísní, kterým se ve zdejším teplém a vlhkém prostředí daří. A daří se jim i na ručnících. Utírat se ručníkem s mikroskopickou plísní není nic hezkého.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o zářivě čistou koupelnu bez námahy. Několik triků usnadní úklid na maximum

Župany

U županů platí víceméně totéž, co jsme v předchozím odstavci napsali o ručnících. Textilie jsou obecně oblíbenou potravou bakterií, a v županu navíc narazí na mikroskopické částečky vaší odumřelé kůže či na vaše chlupy a vlasy. Vám to lákavě nezní, ale vězte, že miliardy bakterií ve vašem županu vidí přímo slavnostní hostinu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Knihy a časopisy

Pokud nemáte vanu, nebo pokud v koupelně nemáte také toaletu, tenhle bod můžete přeskočit. Ve sprše si lidé nečtou, ale stále více čtenářů přiznává, že horká koupel je to jediné místo, kde si na knihu najdou čas. I přesto je knihám lépe v knihovně, v koupelně budou jen lapat vlhkost, a navíc se celulózou či knihařským klihem živí bakterie a hmyz, jako jsou třeba rybenky.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna pračka může být parťák na dlouhé roky, vyžaduje ale několik zásad při údržbě

Šperky

Dámy v koupelně rády nechávají také šperky, nejčastěji náušnice, protože před velkým zrcadlem nad umyvadlem snadno zjistí, jak jim šperky ladí s líčením. Vlhkost nicméně šperkům nesvědčí, zejména těm stříbrným, které při dlouhodobém skladování v koupelně mohou začít černat.

Parfémy

Také parfémy a deodoranty jsou v koupelně snadno po ruce, a také ony sem nepatří. Rychlé změny teploty v koupelně totiž aromatickým látkám příliš nesvědčí a ty se tak začínají rozkládat nebo měnit své vlastnosti. Ve výsledku začne váš parfém rychle ztrácet vůni, případně začne mít nepříjemný hořký dozvuk.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro zářivě čistou a dezinfikovanou toaletu každý den

Někteří lidé v koupelně ukrývají i nezvyklé předměty, což se pochopitelně také nedoporučuje. Podle policejních hlášení se některým zlodějům z koupelen už podařilo odcizit například:

  • legálně držené zbraně
  • rodinné úspory
  • zdravotní a kompenzační pomůcky
Zdroj: https://www.realtor.com/advice/home-improvement/things-never-store-bathroom/
Přidat na Seznam.cz