Bathroom 1872193 1920[1]

Vyčistit koupelnu lze i bez kapky chemie. Ty nejlepší čističe máme doma, jen je přehlížíme

Koupelna je místem, kde trávíme mnoho času, který věnujeme hygieně, nebo vylepšování našeho zevnějšku. Je ale také místem, kde je často vyšší teplo, větší vlhkost a to může vést k tvorbě plísní. Ty ale nejsou jedinými nečistotami, se kterými si zde potřebujeme poradit. Řada lidí při úklidu koupelny sáhne po chemii. Čističích, kterých jsou plné regály obchodů. Tato metoda však nemusí být ani bezpečná, ani levná. Přitom jít odpovědnou a efektivní cestou není nic snadného. Řadu skvělých čističů máme doma, jen je přehlížíme. Stačí se rozhlédnout a použít to pravé.

Čisté spáry jednoduše

Vyčistit veškeré spáry v koupelně není žádný med. Je to zdlouhavá a nepříjemná činnost, která zabere čas, jenž můžete trávit příjemněji. Největším problémem jsou bílé spáry, ty se zašpiní rychle a vypadají velmi nevzhledně. Vyzkoušejte trik s kypřícím práškem do pečiva. Jednoduše navlhčete spáry a posypejte jej práškem. Nyní nechte alespoň hodinu působit. Teď bude ten pravý čas na kafíčko a vynikající zákusek. Po uplynulé době omyjte povrch pomocí houbičky.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivá a hygienicky čistá koupelna: pomohou chytré prvky i osvědčené čisticí metody

Obklady jako nové

Nyní jste zjistili, jak jednoduše vyčistit spáry. Jak ale vyčistit samotné kachličky? Domácí pomocníci a běžné suroviny budou v boji se zašlými kachličkami účinnější, a navíc neztratí svou barvu a lesk. Ocet, nejlepší a nejstarší domácí čistič, bude správnou volbou pro odstranění zbytků mýdla i vodního kamene. Před čištěním ocet zřeďte vodou a poté pomocí hadříku kachličky umyjte. Jestliže máte kolem baterie vodní kámen, našplíchejte na něj ocet a nechte působit alespoň 15 minut.

Zdroj obrázku: Pixabay

Umyvadlo a vana

Pro krásné a jako nové umyvadlo vám stačí pasta z jedlé sody a octu. Jednoduše vezměte sklenici jedlé sody, do které budete po lžících přidávat ocet. Jakmile vznikne pasta, máte hotovo. Získanou směs naneste na houbičku a můžete začít s mytím povrchu. Akrylátovou vanu očistíte pomocí pomocí citronové šťávy a teplé vody. Smíchejte šťávu z půlky citronu se sklenicí teplé vody a vanu umyjte. Bude čistá a neodolatelně svěže vonící. Kdo by nechtěl mít místo pro relaxaci po chaotickém a mnohdy stresovém dni lesklou a krásně čistou? Na závěr bychom rádi doporučili domácí čistící kostky do WC mísy. Na kostky budete potřebovat:

  • 1 lžíce mycího prostředku
  • ¼ hrnku kyseliny citronové
  • sklenice jedlé sody
Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchý trik pro extra měkké ručníky využívají i hotely po celém světě

Veškeré suroviny promíchejte a vložte do forem na led. Počkejte až kostky uschnou a poté je uložte do vzduchotěsné lahve. Kostku doporučujeme umístit do velmi jemné látky či starého držátka od chemického čističe a upevněte zpět do toaletní mísy.

Zdroj: https://www.spendwithpennies.com/homemade-bathroom-cleaner-recipes/
Přidat na Seznam.cz