Bathroom 1336165 1280

Dokonale čistý sprchový kout je vizitkou každé koupelny, s těmito triky půjde úklid snadno

Vlhkost, která se denně vyskytuje v koupelně, může způsobit, že udržování čistoty ve vaně nebo sprchovém koutě bude náročné. Není snadný úkol dovést koupelnu k čistotě. Vyrovnat se musíme s vodním kamenem, rzí a plísní. Pomoci mohou domácí prostředky, mezi které patří lihový ocet, jedlá soda nebo peroxid vodíku.

Jak využít domácí prostředky k dokonalé čistotě?

Důležité je vědět, v jakém poměru je použít. Jen tak se zbavíte odolných nečistot, plísní a dalších bakterií. Některé triky mohou dokonce pomoci ušetřit čas při úklidu. Než se vrhnete na úklid koupelny, připravte si veškeré prostředky, které budete potřebovat. Nejedná se pouze o suroviny, které najdete doma, ale nezapomeňte na houbičku a hadřík, případně starý zubní kartáček.

Mohlo by vás zajímat:  Jak skrýt nevzhledné kabely v interiéru

Pokud vás trápí odolné nečistoty nebo usazeniny vodního kamene, sáhněte po prostředku, který je oblíbeným čisticím přípravkem snad na celém světě – po octu. V kombinaci s vodou v poměru 1 : 1 odstraní zbytky vody, které ulpívají na stěnách koutu. Měkký hadřík namočte do směsi a vyčistěte stěny i dlaždičky uvnitř koutu. Poté postup zopakujte jen s vodou a nakonec celý prostor dobře osušte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Sprchová hlavice je většinou plná vodního kamene

Usazování vodního kamene trápí snad každou domácnost. Připravte si směs z octa a jedlé sody. Do ohřátého octu nalijte sodu a důkladně promíchejte s 1/3 hrnku jedlé sody. Hotovou směs dejte do igelitového sáčku a ten nasaďte na hlavici. Ujistěte páskem nebo provázkem a nechte působit nejlépe celou noc. Ráno hlavici pečlivě otřete houbou a poté osušte. Vodní kámen by měl zmizet.

Mohlo by vás zajímat:  Boty mohou dělat parádu i několik let. Stačí se o ně správně starat

Kolejnice sprchového koutu jsou úzká místa, kam se těžko dostanete. Ocet můžete nalít přímo do nich, nechat několik hodin působit a poté opláchnout horkou vodou. Účinek bude viditelný ihned. Vlhkost v koupelně může vést k tvorbě plísní, hlavně v rozích koutu nebo samotné koupelny. Jedlá soda v tomto ohledu pomůže. Nasypte ji na místa, kde by se plíseň mohla tvořit a nalijte na ni peroxid vodíku.

Přidat na Seznam.cz