Iron 1178062 1920

Netrapte se únavným žehlením. Jsou mnohem příjemnější metody, jak mít prádlo rovné

Žehlení je často únavné a časově náročné. Rostoucí hromada oblečení po vyprání vás podněcuje k tomu, abyste sáhli po žehličce. Naštěstí lze zmačkanou látku vyhladit mnohem jednodušším a rychlejším způsobem. Tyto chytré triky také stojí za to znát v případě cestování, kdy potřebujete dobře vypadat a nemáte přístup k žehličce. Podívejte se, jak na to. Využít můžete:

  • speciální žehlicí sprej,
  • fén na vlasy,
  • sprchový kout.

Žehlicí sprej na oblečení

V drogeriích jsou k dispozici speciální spreje pro vyhlazení tkanin. Sprej si ovšem můžete snadno vyrobit sami. Do nádoby s rozprašovačem stačí nalít ocet a vodu v poměru 3 : 1 a zmačkané látky nastříkat touto směsí. Po usušení budou vypadat úhledně a nepříjemný zápach z octa zcela zmizí. Nemusíte se obávat, že byste chodili po ulicích a byl z vás silně cítit ocet. Při správném poměru surovin se vám to nestane.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový kout lze dokonale vyčistit během pár okamžiků. Stačí znát jednoduchý postup
Zdroj obrázku: Pixabay

Žehlení v koupelně

Jedním z nejrychlejších způsobů žehlení je zavěšení pomačkaného oblečení na věšák a ten postavit do koupelny, když si budete dávat horkou vanu nebo sprchu. Velké množství páry a vlhkého vzduchu účinně vyrovná všechny záhyby. Pro lepší efekt můžete nasměrovat proud horkého vzduchu z fénu přímo na oblečení. Nejen že budete mít vše rovné, ale také příjemně teplé, pokud si to okamžitě obléknete. Budete díky tomu vypadat elegantně a cítit se příjemně, a to i bez zdlouhavého žehlení.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost v koupelně ovlivňuje kvalitu celého domova. Nebezpečné plísně způsobují vážné problémy

Při cestování jsou obzvláště nepříjemné větší záhyby, a to především na košilích nebo šatech. V tomto případě můžete použít k žehlení další předměty. Nejjednodušší je nalít vařící vodu do malého hrnce nebo kastrolu a pomocí talíře uhladit oblečení, jako kdybyste používali klasickou žehličku. K žehlení můžete také použít žehličku na vlasy. Nezapomeňte nastavit ne příliš vysokou teplotu. A dávejte si pozor, abyste oblečení tímto způsobem neponičili.

Zdroj obrázku: Pixabay
Přidat na Seznam.cz