Mosquito 49141 1920[1]

Drahé repelenty nejsou potřeba. S obtěžujícími komáry si lze poradit i zdarma, stačí se porozhlédnout

Komáři jsou snad tím nejotravnějším hmyzem, který známe. Nejenom, že nám vadí jejich bzučení, ale i jejich štípance, které souvisí se sáním naší krve. A to nezmiňujeme riziko přenosu některých chorob. Není proto divu, že lidé nemají komáry příliš v lásce. A tak hledají způsoby, jak na ně vyzrát.

Pomoci mohou třeba bylinky

Řada lidí při boji s komáry jedná vždy stejně. Zamíří do obchodu a zde hledá drahé a ne vždy účinné repelenty. Ty však nejsou vždy jedinou možnou pomocí. Dobrým přírodním odpuzovačem jsou i rostliny, lépe řečeno známé bylinky.

Mohlo by vás zajímat:  Nechte rozkvést svůj balkon. Méně tradiční květiny budou chloubou každého domova

Jedná se o mátu a levanduli. Buď se můžete pokusit připravit domácí přírodní sprej a nastříkat ho trochu po místnosti. Nebo to zkuste pojmout jako šanci, jak si trochu vyzdobit byt. Stačí jen umístit levanduli nebo mátu do nějakého pěkného hrnce a položit ji na okno. Zbaví vás to otravného hmyzu a vaše okno vypadá o trochu lépe. Je ještě třetí způsob, a to sice potřít se olejem vyrobeným z dříve řečených bylin. Pokožka vám bude příjemně vonět a komáry přejde chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní údržba připraví zahradu na novou sezónu
Zdroj obrázku: Pixabay

Past na komáry – jak si ji doma vyrobit

Pokud vám levandule s mátou moc nevoní, můžete to zkusit ještě jinak. Zkuste vyrobit speciální past na komáry. Potřebujete k tomu pouhé čtyři věci.

  • dvoulitrová plastová láhev
  • 1 gram droždí
  • ¼ hrnku cukru
  • 1 litr vody

Nejprve rozříznete láhev na dvě části. Past bude vypadat stejně jako past na vosy, ale jestliže nevíte, co si pod tím máte představit, vysvětlím to. Horní část lahve umístíte hrdlem dolů tak, aby směřovala na dno spodní části lahve. Poté dáte vařit vodu a přidáte cukr. Po vychladnutí přilejete ještě sklenici studené vody a vhodíte droždí. Vzniklou směs nalejete do připravené pasti a umístíte za okno. Pokud máte u okna postel, možná je lepší to dát na jiné místo, aby vás komáři nerušili. Pro silnější efekt můžete celou lahev ještě obalit černou fólií, protože černá barva komáry přitahuje. Pak už jen stačí past čas od času zkontrolovat a měnit.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant
Přidat na Seznam.cz