Washing Machine 1772579 1280

Myčka nádobí nám každý den šetří čas, na oplátku vyžaduje tu nejlepší péči

Myčka nádobí je nepochybně jednou z věcí, které nám usnadňují život. Díky ní neztrácíme zbytečně čas u dřezu. Častým používáním se však v zákoutích myčky hromadí zbytky jídla, které můžou způsobit nepříjemný zápach. Jak se postarat o myčku tak, aby byla vždy čistá a voňavá?

Pravidelné čištění

Myčka nádobí vyžaduje pravidelné a důkladné čištění. Nejlepší je čistit ji jednou měsíčně pomocí prostředků k tomu určených. Pro začátek vyprázdněte zařízení a přidejte dovnitř teplou vodu se saponátem. Všechny rohy vyčistěte za pomoci zubního kartáčku. Vytáhněte filtry, kovové mřížky a další prvky, které lze odstranit. Namočte je do vody s příměsí čisticího přípravku, omyjte nečistoty a všechny prvky opláchněte. Houbičkou a čisticím prostředkem vymyjte vnitřek, vložte všechny komponenty a zapněte prázdnou myčku na nejvyšší teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina citronová je vhodná pro čištění i dezinfekci, nahradí chemické přípravky

Zbytky jídla

Po každém umytí nádobí odstraňte z myčky zbytky jídla. Právě ty jsou příčinou tvorby nepříjemných pachů, stejně jako vývoje plísní. Nezapomínejte na to, zejména pokud myčku nepoužíváte každý den. Pokud chcete zabránit hromadění nadměrného množství zbytků jídla, před vložením jej opláchněte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Větrejte

Abyste zabránili nepříjemnému zápachu, je třeba myčku větrat. Po každém mytí nechte myčku 15 minut otevřenou. V ideálním případě větrejte častěji i kuchyni a dveře myčky nechávejte neustále alespoň pootevřené.

Prevence nepříjemných pachů

Před zapnutím myčky nádobí je dobré dát dovnitř osvěžovač. Kromě těch, které lze zakoupit v obchodech, můžete použít přírodní způsoby. Mezi oblíbené patří například sušené plátky citrusů.

Mohlo by vás zajímat:  Grilovací sezóna je v plném proudu! Nesmíme ale zapomínat na jednu důležitou věc

Výběr správných tablet pro mytí nádobí

Posledním problémem je výběr vhodných tablet na mytí nádobí. Nelitujte peněz za kvalitní produkt. Tablety do myčky nádobí by měly dobře odstranit nečistoty a také obsahovat látky, které se postarají o vnitřek zařízení.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/dishwasher-cleaning-tips/
Přidat na Seznam.cz