Tableta Do Mycky

Tablety do myčky se vyplatí kupovat do zásoby. A to i když doma myčku nemáme

Tablety k myčce neodmyslitelně patří. Jak jinak byste chtěli mít nádobí čisté a lesklé? Jedině s tímto přípravkem. Myčka nám pomůže ušetřit čas, ale i peníze. Jedná se o vybavení kuchyně, které se jednoznačně vyplatí. A pokud nemáte myčku, i tak se hodí takový mycí prostředek v tabletách koupit. S jejich účinkem budete jistě spokojeni. To platí i tehdy, pokud koupíte i ty nejlevnější tablety. Jak je můžete efektivně využít?

Účinné jako bělidlo

Jedna tableta do myčky vám poslouží i jako bělidlo pro obarvené oblečení. Takže pokud jste omylem vyprali bílé oblečení se zatoulanou tmavou ponožkou a veškeré bílé prádlo zešedlo, zkuste dát jednu tabletu do bubnu pračky a zapněte požadovaný program. Vaše bílé oblečení získá zpět svou krásně sněhovou barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěná podlaha je krásná, o její dokonalý vzhled je ovšem třeba umět pečovat
Zdroj obrázku: Freepik

Připáleniny i tuk

Všichni to známe – rošt na grilu nebo v troubě se po čase rád připaluje. Způsobuje to tuk, který když se na rošt napálí, nejde jednoduše odstranit. To stejné platí i u grilu. Pokud jej pravidelně nečistíte, napálené maso bez drátěného kartáče nelze vyčistit. Vyzkoušejte rošt z trouby, ale i grilu namočit na třicet minut do horké vody. V lavoru či dřezu rozpusťte jednu až dvě tablety do myčky a ponořte rošty do připravené tekutiny. Po odmočení umyjte rošty pomocí houbičky.

Mohlo by vás zajímat:  Udžet stále čistou lednici není složité, stačí chytře uspořádat potraviny

Špinavá toaleta

Pokud máte usazeniny v toaletě, i ty silné a zažloutlé, pomůže vám tableta do myčky. Netrapte se drahými čisticími prostředky na usazeniny v toaletě, vyzkoušejte tento jednoduchý způsob a jistě budete nadšení její účinností. Tabletu vhoďte klidně na celou noc do toalety, pokud je silně znečištěná. Nebo pokud má jen mírné usazeniny, vhoďte tabletu do toalety a nechte třicet minut působit. Poté pomocí kartáče umyjte.

Zdroj obrázku: Freepik

Umění na stěnách

Dětské prsty na zdech nebo stopy od pastelek a jiné nečistoty lze pomocí tablet snadno vyčistit. Stačí tabletu rozpustit ve sklenici teplé vody a umýt pomocí houbičky.

Zdroj: https://www.hunker.com/13726580/surprising-uses-for-dishwasher-tablets
Přidat na Seznam.cz