Burning Candles Sackcloth Old Wooden Boards

Triky, díky kterým vydrží svíčka hořet mnohem déle

Všichni chceme, aby nám svíčka vydržela hořet co nejdéle. Není se čemu divit, protože svíčky v dnešní době rozhodně nejsou levné. A jakmile najdete svou oblíbenou vůni, chcete si ji užívat dlouho. Naštěstí existují triky, díky kterým prodloužíte životnost každé svíčky až o polovinu. Potřebujete k tomu přitom jen předměty, které máte neustále doma po ruce.

Ceny svíček netěší žádného milovníka hřejivého plamene

Dokonalé svíčky nestojí příliš mnoho peněz a vydrží celé věky. Bohužel takových je v současnosti velmi málo. Mnoho lidí si je přitom pořizuje i jako dekoraci. Takové samozřejmě vydrží mnohem déle. Jestli si chcete užít hlavně jejich vůni a sledovat plápolající oheň, musíte se připravit na trochu větší investici. Ceny svíček totiž neustále rostou.

Mohlo by vás zajímat:  Mravence ze zahrady odpudí vůně bylin, skořice nebo octa

V posledním roce vzrostla cena svíček asi o pětinu. Nezáleží na tom, kam si pro svou svíčku jdete. Všude jsou ceny mnohem vyšší než v minulosti. Jak je vidět, zdražování se nevyhnulo ani tomuto odvětví. Jestli chcete ušetřit, musíte si všímat hlavně jedné věci. Čím je produkt těžší, tím déle vám vydrží. Čím je těžší, tím více parafínu obsahuje, což je důležité pro životnost svíčky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete prodloužit životnost svíček?

Při nákupu se podívejte také na knot. Dokonalý knot je dlouhý půl centimetru až jeden centimetr nad voskem. Jestli je delší, měli byste ho doma zkrátit. Knot je při hoření velmi důležitý, a proto byste jeho délce měli věnovat pozornost. Před zapálením také můžete svíčku vložit na pár hodin do mrazáku. Hodně studený vosk bude hořet mnohem pomaleji, takže nebudete muset tak často kupovat nové produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé tenisky mohou zářit znovu jako nové. Stačí využít osvědčené domácí prostředky

Kolem knotu můžete nasypat trochu soli. Je to zajímavý trik, ale velmi dobře funguje. Nejenže plamen bude mnohem jasnější, ale vosk bude hořet pomaleji. Jestli tam nechcete pokaždé sypat sůl, můžete svíčku vykoupat v solném roztoku. Potřebujete jen trochu teplé vody a 5 polévkových lžic soli. Až bude nálev studený, ponořte do něj vosk. Sůl pronikne do parafínu. Tímto způsobem bude svíčka hořet až o polovinu pomaleji.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/lifestyle/home/care-and-feeding-of-home-fragrance-candles-5-tips-to-make-them-last-longer/2018/12/04/14e822f4-f7f0-11e8-863c-9e2f864d47e7_story.html
Přidat na Seznam.cz