Boiled Baby Potatoes Saucepan

Bramborovou vodou se lze snadno zbavit plevelu v zahradě

Spolu s kvetoucími rostlinami se probouzí také plevel. Boj proti těmto nežádoucím rostlinám může být často velmi náročný. Co když vám ale řekneme, že se ho dá zbavit úplně jednoduše pomocí běžné látky z každé domácnosti? Ano, slyšeli jste správně. Řeč dnes bude o bramborové vodě, která je pro tento účel zahrádkáři často doporučována.

Proč bychom se vlastně měli plevelu zbavit

Někteří mohou namítat, že plevel ničemu neškodí a vlastně je pro přírodu přirozený, nemusí tomu tak ale být. Kromě toho, že plevel záhonům škodí esteticky, může být i daleko větší hrozbou. Tyto nevyžádané byliny potřebují živiny, stejně jako jakékoli jiné květiny. To způsobuje, že ochuzují půdu o bohaté látky, které poté chybí zasazeným rostlinám. Úroda či produkce květů je pak daleko nižší, než je požadováno. V extrémním případě může dojít i k uhynutí okrasné flóry, což bude rána jak pro váš čas, tak pro vaši peněženku. Mimo jiné jsou některé druhy plevele také jedovaté, tudíž byste je na zahrádce neměli nechávat v případě, že máte děti či domácí mazlíčky. Mohli by totiž tyto rostliny pozřít, což by mohlo mít až fatální následky.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché změny v domácnosti pomohou snížit ekologickou stopu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak bramborovou vodu získat a jak s ní dále nakládat

Bramborová voda není nic jiného než voda z brambor. Tu získáte jednoduše tak, že brambory povaříte jako každý jiný den a vodu akorát neslijete do dřezu, ale uchováte ji v jiné nádobě. Tuto vodu, ještě horkou, vylijte na postižená místa. Vysoká teplota plevel spálí a škrob zamezí dalšímu růstu plevele. Zásadní je, že vodu nesmíte vylít na jiné rostliny než plevel. Vysoká teplota by je mohla nevratně poškodit. Také se nedoporučuje zalévat půdu vodou osolenou. Mohla by totiž rostlinám ublížit. Vodu tedy použijte pouze v případě, že jste brambory vařili ve vodě neosolené.

Zdroj: https://sandandstonelandscapes.com.au/9-cheap-and-natural-ways-to-kill-weeds/
Přidat na Seznam.cz