top-view-chopping-board-with-sandwich-top

Míchaná vajíčka zapečená v bagetě se sýrem dají snídani nový rozměr

Co si představíte jako první, když se řekne zdravá a chutná snídaně? Pro většinu lidí jsou to míchaná vajíčka. Není se čemu divit, protože obsahují mnoho zdravých složek a navíc vás velmi příjemně zasytí. Snídaně je velmi důležitá, ale musíte myslet i na její podobu. Čím lépe bude vypadat, tím více vám také bude chutnat. Jak připravit vajíčka, aby byla přitažlivá na první pohled?

Snídaně je základ dne

Většina z nás si míchaná vajíčka jednoduše nandá na talíř, do misky, nebo je dokonce jí přímo z pánve. Pamatujte, že jíme také očima. Měli byste se proto snažit, aby vaše jídla vypadala krásně. Uvidíte, že vám budou hned více chutnat. U míchaných vajíček je to stejné. Naštěstí máte skvělou a velmi jednoduchou možnost, jak si je připravit velmi lákavě.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky z domu vyženou oblíbené vůně. Výsledkem bude pouze čistý a voňavý domov

Známá kulinářská specialistka přišla s novým stylem podávání míchaných vajíček. Je velmi jednoduchý a nezabere prakticky žádný čas navíc. Díky tomu bude vaše snídaně stále rychlá, ale mnohem krásnější. Nezáleží na tom, jak si připravíte samotná vajíčka. Každý je má rád trochu jinak a s jinými surovinami. Přidat si do nich můžete cibulku, rajčata, ředkvičky i pažitku.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si čerstvé pečivo

Před samotnou přípravou svých oblíbených vajíček si připravte čerstvou bagetu. Rozřízněte ji a těsto z vnitřku vyndejte. Potom si vnitřek můžete potřít slabou vrstvou majonézy nebo másla podle vlastní chuti. Můžete ho také nechat suchý. Jakmile budete mít takto připravenou bagetu, můžete se pustit do vajíček. Ideální jsou sušší vajíčka, protože jinak se nasáknou do pečiva.

Mohlo by vás zajímat:  Do dveří lednice nepatří vejce, mléko ani sýry

Míchaná vajíčka přesuňte do bagety a posypte malým množstvím strouhaného sýra. Bagetu uzavřete vrchní částí a vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů. Tam se trochu opeče pečivo a zároveň se roztaví strouhaný sýr. Postačí jen pár minut, aby byla bageta nádherně prohřátá. Potom ji vyndejte, přidejte trochu nakrájené zeleniny a připravte si k snídani svou oblíbenou kávu, čaj nebo džus. Přejeme dobrou chuť a úžasný start do nového dne!

Zdroj: https://realfood.tesco.com/recipes/scrambled-egg-baguette-toasts.html
Přidat na Seznam.cz