Podlaha2

Tři kroky k dokonale čisté a lesklé podlaze: rozdíl poznáte okamžitě

Ať už je vaše podlaha z lamina, kachlí, dřeva, či z jiných materiálů, možná byste chtěli, aby se blýskala a byla jako nová. Jak toho docílit? Můžete sáhnout po kýblu s teplou vodou a jarem. Nebo také po jiných přísadách. Prozradíme vám jakých.

Držte se hlavního pravidla

Bez ohledu na to, jaký typ podlahy máte, je třeba dodržovat několik pravidel. Tím prvním je, že byste svou podlahu měli pravidelně vysávat nebo zametat. To je rozhodně důležité pro podlahu z parket, laminátové podlahy a jiné. Částečky prachu se na podlaze víří, a vy ji tak židlí, ale i chůzí můžete poškrábat. Do takových mikroškrábanců potom pronikají nečistoty a voda. Tak si zaděláváme na zničení podlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Koberec znovu jako nový: jedlá soda a sůl jsou nejlepší domácí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Také doporučujeme častěji podlahu umývat. Nestačí jednou za měsíc. Jakmile ji vysajete, vyčkejte alespoň deset minut, než se veškerý prach z ovzduší opět usadí na zem, poté ji řádně vyždímaným mopem umyjte. A vyždímaný mop je pravidlem číslo tři! Jistě vaši podlahu nechcete utopit.

Kachle

Vaše krásné kachle mohou zářit jako zrcadlo, pokud je umyjete horkou vodou s tabletami do myčky. Stačí v kýblu rozpustit dvě tablety a umýt podlahu. Tento přípravek do myčky obsahuje leštidlo, takže podlaha bude dokonale čistá, ale i lesklá. Jako náhradu můžete využít vodu s amoniakem. Stačí vám dvě lžíce amoniaku na jeden litr tekutiny. Na tento typ podlahy dokonale funguje plochý mop nebo klidně i koště zabalené vyždímanou látkou.

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku
Zdroj obrázku: Pixabay

Linoleum

Horní vrstva této podlahy se jednoduše poškodí, takže rozhodně k čištění nepoužívejte žádné ostré předměty. Nejlepším způsobem bude, když rozpustíte žlučové mýdlo v teplé vodě a podlahu umyjete.

Parkety

Parkety vždy umývejte ve směru, jak je podlaha položena. Začněte u okna a postupujte ke dveřím. Nevzhledné šmouhy by šly na parketách vidět. Zde můžete použít mycí prostředek na nádobí a šálek octa. Parkety budou zářivé a dokonale umyté.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-mop-a-floor-1901114
Přidat na Seznam.cz