Happy Young Woman Blue Rubber Using Mop While Cleaning Floor Home

Čistá a lesklá podlaha není žádá věda, nejlepší metody jsou ty tradiční

Úklid podlahy je jednou z hlavních činností, kterou je v domácnosti třeba vykonávat minimálně jednou do týdne. Jestliže se vám ale nedaří nečistoty efektivně odstranit, možná je namístě zkusit něco nového. Vyzkoušejte některá z těchto chytrých řešení, která jsou velmi účinná a snadná. Vyvarujte se také všem základním chybám, které v péči o podlahu často děláme.

V jednoduchosti je krása

Ukazuje se, že někdy jsou nejlepší ta nejsnazší řešení. Pokud se tedy chcete zbavit nečistot, stojí za to sáhnout po tradičním koštěti a vytírat obyčejným hadrem. Skutečně je to nejsnadnější, ale také nejúčinnější řešení, jakkoliv se vám může zdát zastaralé. Takto snadno nejen důkladně vyčistíte podlahu, ale také se zbavíte těch nejodolnějších nečistot, jako jsou například vlasy nebo chlupy domácích mazlíčků.

Mohlo by vás zajímat:  Tenisky znovu jako nové: stačí vhodit je do pračky, budou dokonale čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Při čištění podlah buďte opatrní

Pro některé je mop nepostradatelným nástrojem. Pokud patříte do této skupiny, nezapomeňte, že mop někdy nejde dobře vyždímat a podlahu vytíráte zbytečně mokrým mopem. To pak může vést ke vzniku boulí nebo nerovností na některých typech podlah – zejména na dřevěné podlaze.

Využijte ocet

Zajímá vás, jaký čistič na podlahy použít? Nabídka je samozřejmě nesmírně široká, ale ve skutečnosti je nejlepším řešením obyčejný ocet. Vše, co musíte udělat, je přidat trochu octa do teplé vody a pečlivě promíchat. Sami uvidíte, že je to nejlepší prostředek. Už po prvním čištění budou povrchy krásně lesklé a čisté. Po každém ošetření ale stojí za to vyvětrat místnost, abyste se zbavili zápachu, který nemusí být pro všechny příjemný.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen, mastnota a jiné nečistoty kazí vzhled celé kuchyně. Tento přípravek s nimi zatočí
Zdroj obrázku: Pixabay

Dokonalý lesk

Pokud chcete, aby se podlahy nádherně leskly i déle než pár minut po mytí, je vhodné použít leštidlo. To seženete v každé drogerii za pár korun. Volte takové pro typ podlahy, kterou máte. Nezapomeňte ale na to, že naleštěná podlaha může klouzat, a proto buďte opatrní, pokud máte malé děti.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-mop-a-floor-1901114
Přidat na Seznam.cz