Zehlicka1

Připálená žehlička dokáže oblečení zcela zničit. Díky šetrnému vyčištění se o oděvy už bát nemusíte

Žehlička je jistě důležitým prostředkem každé domácnosti. Nikdo z nás by neměl chodit v pomačkaném oblečení a právě žehlička tomu může zabránit. Jenže všichni víme, že stačí málo, a žehlička je okamžitě napálená. Není divu, protože většina oblečení v sobě ukrývá umělé tkaniny. Jestliže si všimnete připálené žehličky, neváhejte a okamžitě se pokuste spáleninu odstranit, jinak ji poškodíte ještě více, nehledě na další zničené oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na nepřilnavý povrch

Jak nejlépe žehličku vyčistit, abyste nepoškodili její povrch? V drogeriích je možné zakoupit chemický čistič, který má jemně abrazivní účinky. Nebo lze také sehnat speciální roztok, který připálenou žehličku vyčistí. Pokud se vám do drogerie nechce, vyzkoušejte obyčejnou jedlou sodu. I ona má jemné abrazivní účinky, se kterými připáleninu vyčistíte. Smíchejte tedy sodu s vodou, aby vám vznikla hustější pasta. Poté předehřejte žehličku na nejnižší stupeň a jemným hadříkem naneste směs na žehličku. Vypněte ji a krouživými pohyby připáleninu vyčistěte.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas patří mezi oblíbené pokojovky. Aktivní uhlí podpoří růst a udrží rostlinu zdravou
Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor!

Doporučujeme, abyste žehličku čistili opatrně, aby se neucpaly otvory. Pokud nemáte samočistící žehličku, doporučujeme, abyste použili jiné prostředky. Například šťávu z citronu. Stačí, když rozkrojíte citron a vymačkáte z něj šťávu. Tu poté naneste na hadřík z mikrovlákna a vyčistěte s ním připáleninu. Opět postupujte stejně – zapněte na malou chvíli žehličku a při čištění ji vypojte ze zásuvky. Pokud je připálenina silnější, připravte si lžičku kyseliny citronové a šálek vody. Dbejte na to, aby se kyselina před použitím řádně rozpustila. A jestliže máte samočisticí žehličku, po čištění ji opět zahřejte a nechte ji pročistit. Pročistěte také vodní trysky, aby se neucpaly. Jedná se o jednoduchý, a přitom tak účinný způsob čištění. Žehličce tak můžete prodloužit životnost.

Zdroj: https://classiccleaners.net/how-to-take-care-of-your-iron/
Přidat na Seznam.cz