Tak krásně voní, že mnozí ani nevěří, že se může jednat o čistič. Tento domácí přípravek si však poradí se skvrnami na gauči i koberci

Tak krásně voní, že mnozí ani nevěří, že se může jednat o čistič. Tento domácí přípravek si však poradí se skvrnami na gauči i koberci

Představte si, že přijdete domů a celým interiérem se line dokonalá vůně. Ne z osvěžovače vzduchu, ale unikátního domácího čističe. Mnoho lidí si totiž myslí, že úklid je možný jenom s chemickými pomocníky z drogerie. A jejich vůně rozhodně není nic příjemného. Nehledě na to, co mohou napáchat, pokud se dostanou do kontaktu s kůží. I proto je lepší zkoušet osvědčené domácí metody, které zvládnou hned dvě věci najednou. Odstraní skvrny a provoní celou domácnost.

Pro ingredience do kuchyně

Pro základní ingredienci musíte do kuchyně. Jedná se o jedlou sodu. Známý bílý prášek, který se používá při pálení žáhy, nebo při pečení. Je však i velmi dobrým čističem. Jedlé sody bude potřeba dostatek, zhruba dva velké šálky.

Mohlo by vás zajímat:  Kupovaná pasta na zuby lze snadno nahradit levnější, ale stejně účinnou metodou

Dále k sodě přidejte asi 10 kapek citronové šťávy. Ideálně čerstvé, právě vymačkané z citronu. Poslední složkou je esenciální tymiánový olej. Ten lze buď koupit, nebo ho lze vyrobit macerováním tymiánu v kvalitním rostlinném oleji. Této složky bude potřeba zhruba 5 kapek.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění je hračkou

Když máte všechny tři ingredience pohromadě, smíchejte je v míse dohromady. Směs by vzhledem k poměru tekutých ingrediencí měla i nadále zůstat sypká. Důležité však je, aby se ingredience náležitě promíchaly dohromady. Jedině tak s nimi budete moci snáze pracovat.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody v sobě skrývají poklad pro zdraví i chuťové pohárky. Někomu ale můžou ublížit

Postup čištění už je hračkou, jelikož stačí jedlou sodu v potřebném množství nasypat na skvrny a nechat působit zhruba 10–15 minut. Ideální je tato směs na skvrny na koberci, nebo na čalounění na vaší sedací soupravě. Dá se však využít i na bytový textil, nebo oblečení. Po uplynutí dané doby stačí vzít vysavač a sodu odstranit. Místo by mělo být opět dokonale čisté a z dané textilie se bude do vašeho interiéru linout příjemná vůně. Tu můžete v budoucnu i měnit tak, že k tymiánovému oleji přidáte jakýkoliv jiný, který je vám příjemný a chcete ho ve svém domově pravidelně cítit.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz