White Toilet Gray Tiles Close Up (1)

Toaletu od vodního kamene vyčistí domácí čisticí pasta

Záchod. Každý člen rodiny jej použije několikrát denně, současně se jedná o místnost, kterou jistojistě použije každá návštěva. Jak zajistit, aby byla toaletní mísa stále čistá, když se neustále objevuje nevzhledný povlak a vodní kámen? Mnohé hospodyňky každý týden tráví s kartáčem v ruce dlouhý čas, aby záchod vyčistily, přesto zůstávají nevzhledné fleky, které mohou působit navenek, že je mísa znečištěná a nehygienická. Propříště už tomu tak nebude, stačí použít magickou směs z pouhých tří ingrediencí, která udělá práci sama.

Mohlo by vás zajímat:  Skvny z koberce i čalounění jako zázrakem zmizí díky jednoduchému domácímu prostředku

Vodní kámen jako noční můra

Už pár minut po umytí koupelny nebo toalety se začnou na povrchu sanitární keramiky a na chromu vodovodní baterie objevovat povlaky usazenin. Jedná se o vodní kámen, který vzniká po vypaření vody, kdy se hromadí krystaly uhličitanu vápenatého. Nejčastěji v hůře dostupných místech, například ve spojích mezi umyvadlem a kachličkami nebo v záhybech toaletní mísy. Bohužel v případě vodního kamene neplatí drhnutí, protože po několika použitích se opětovně vyskytne.

Zdroj obrázku: Freepik

Zanesené potrubí

Většina spotřebitelů nenávidí vodní kámen z estetických důvodů, protože jim připadá, že je toaleta nebo koupelna špatně umytá. Bohužel vodní kámen může postupně zanášet odpadní potrubí a způsobit také spolu s dalšími nečistotami a mastnotou ucpání trubek. O důvod více, proč se pustit do vyčištění toalety magickým prostředkem, který je doslova za pakatel. Není totiž vůbec třeba kupovat drahé výrobky slibující zázraky, ale mít v zásobě jedlou sodu a kyselinu citronovou.

Mohlo by vás zajímat:  Alobal zná každý, málokdo ho ale umí použít. Každá strana má svůj význam

Pasta na čištění toalety či koupelny

Na toaletní mísu platí pasta, která se připravuje z jedlé sody (3 díly), kyseliny citronové (2 díly) a vody (1 díl). Všechny tři složky se smíchají v misce. Vznikne pasta, kterou se znečištěné povrchy potřou. Použití je možné na keramickou mísu, umyvadlo i sprchový kout. Směs dokonale zbaví povrchy vodního kamene, současně nečistot a bakterií, protože má dezinfekční a antibakteriální vlastnosti. Po třiceti minutách se pomocí štětky nebo mokrého hadříku plochy dokonale vyčistí, opláchnou čistou vodou a vyleští dosucha.

Zdroj: https://www.thespruce.com/weird-toilet-fixes-that-really-work-327019
Přidat na Seznam.cz