Silverfish Insect Macrophotography

Rybenky lze chytit do domácí pasti, pomůže také pravidelný úklid a některé vůně

Ať se snažíte uklízet sebelépe, stejně se u vás doma občas objeví hmyz stříbrné barvy, rybenka domácí. Znenadání na vás vykoukne v koupelně, protože má ráda vlhko. Jedná se o běžný domácí hmyz, který se zdržuje v bytech a domech. Pokud je vám tento tvoreček nepříjemný, můžete na něho nachystat past a docílit toho, aby se od vás odstěhoval.

Co je to rybenka domácí

Jak jsme si již řekli, rybenka domácí patří mezi hmyz, který má rád přítmí a vlhko. Přímému slunečnímu svitu se vyhýbá. Aktivní bývá především v noci, kdy se vypravuje ze svých úkrytů za potravou. Živí se potravou s obsahem sacharidů a proteinů. Nepohrdne ani listy papíru, lepidlem, fotografiemi, oděvy, chutná jí mouka i cukr. Velkou výhodou je, že rybenka není přenašečkou žádné pro lidský organismu nebezpečné choroby, tudíž není nutné se jí panicky bát. Je to jen nepříjemné mít ji doma.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se myší lze humánním způsobem
Zdroj obrázku: Freepik

Co pomáhá proti rybenkám

Na rybenky můžete vyrazit s domácími prostředky a ušetřit tak peníze za chemické látky. Nejlépe bude fungovat syrová brambora a kousek alobalu. Past vyrobíte snadno. Ustřihnete kousek hliníkové fólie o rozměrech 30 × 30 centimetrů a syrovou neloupanou bramboru nakrájíte na kolečka. Kolečka brambor položíte na alobal a ten dáte na místo, kde se vyskytuje nejvíce rybenek.

Ideální čas k nastražení pasti je navečer. Rybenky se nechají nalákat chutnou bramborou a na vás ráno bude čekat odstranění alobalu společně s rybenkami. Můžete je odnést ven před dům. I ve volné přírodě jsou totiž schopné přežít.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mravencům funguje citron, pepř i důkladný úklid

Pravidelný úklid je důležitý

Pro eliminaci rybenek v domácnosti je podstatný pravidelný úklid. Pak nebude mít tento hmyz dostatek potravy a přestěhuje se k sousedům. Můžete také použít vůně levandule, skořice, rozmarýnu, citronu, které rybenkám nevoní, tudíž se místům jejich zdroje budou raději vyhýbat. Vaše domácnost bude provoněná a bez otravného hmyzu.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-silverfish
Přidat na Seznam.cz