Sprchový kout bude díky domácím prostředkům čistý raz dva. Nezklame ocet ani tableta do myčky

Sprchový kout bude díky domácím prostředkům čistý raz dva. Nezklame ocet ani tableta do myčky

Zaschlý vodní kámen na sprchové kabině není příliš hezký. Pokud se delší dobu nečistil, jeho odstranění způsobí mnoho problémů. V takovém případě by se měly používat silné čisticí prostředky. Užitečné však mohou být také například ocet nebo kyselina citronová. Účinek můžete posílit i pomocí dalších prostředků.

Odstraňte kámen ze sprchové kabiny

Časté používání sprchy způsobuje, že se v ní usazuje vodní kámen. Kabina vypadá pak nevzhledně a odstranění starých nečistot je obtížnější. Používané hygienické výrobky přispívají k nečistotám. Tvrdá voda způsobuje stopy na dveřích kabiny. Proces čištění sprchy může být dlouhý a dosti zdlouhavý. Než se dostanete k chemickým čisticím prostředkům, použijte přírodní cestu.

Mohlo by vás zajímat:  Bílému prádlu vrátí zářivost citron, mléko nebo acylpyrin

Prvním způsobem je čištění sprchy pomocí tablet do myčky na nádobí. Zvládnou kámen a nečistoty, protože mají bělicí a změkčující účinek. Díky tomu zaschlé nečistoty zmizí bez velkého úsilí. Tablety do myčky nádobí se vyplatí připravit doma. Potřebujete pouze několik ingrediencí: 1/2 sklenice vody, 1/2 polévkové lžíce stolní soli, sklenici jedlé sody, 1/4 sklenice kyseliny citronové.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologická tekutina pro mytí nádobí

Dalším návrhem je tekutina pro mytí nádobí. Tento prostředek můžete připravit i sami. Budete potřebovat tři polévkové lžíce stolní soli, dvě polévkové lžíce jablečného octa, pět polévkových lžic citronové šťávy, půl sklenice vody. Důkladně promíchejte všechny ingredience a zahřívejte na mírném ohni přibližně pět minut. Po vychladnutí nalijte roztok do láhve s rozprašovačem. A můžete používat.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyřnozí mazlíčci dávají čalouněnému nábytku zabrat. Díky jednoduchému postupu bude stále čistý

Ocet zjemňuje zaschlé nečistoty a peroxid vodíku dezinfikuje povrchy a ničí škodlivé bakterie. Vše, co musíte udělat, je nalít dvě sklenice vody do rozprašovací láhve, přidat lžíci octa a tři polévkové lžíce peroxidu vodíku. Všechny ingredience důkladně promíchejte jemným protřepáním láhve. Aplikujte na špinavý povrch a nakonec kabinu důkladně omyjte. Nezapomeňte na vydrhnutí sprchového zásobníku a baterie.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/clean-a-shower-naturally-12482
Přidat na Seznam.cz