Smiling Young European Lady Guy Rubber Gloves Stand Back Back With Cleaning Supplies

Tipy, jak snadno udržet domov čistý a prakticky uspořádaný

Léto skončilo dříve, než by si většina z nás přála, a vystřídal ho sychravý podzim. Právě často nepřející podzimní počasí je také důvod, proč trávíme v těchto měsících více času doma. Je tak důležitější než kdy jindy, aby se nám doma líbilo, bylo nám tam dobře a domácí prostředí bylo celkově příjemné. Právě tyto faktory totiž významně ovlivňují naše mentální zdraví. Extrémně podstatné je také to, abychom měli své okolí uklizené. Zároveň by ale uklízení nemělo být jen další stresor, čehož můžeme docílit tak, že k ukládání věcí přistoupíme udržitelněji. A jak vlastně na to? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo si bez něj dnes už představí život. Šetří čas i námahu

Méně je někdy více

V prvé řadě je důležité se zaměřit na to, kolik věcí vlastníme. V dnešní době je totiž dostupné skoro vše a máme tak tendence mít věcí zbytečně moc. Zkuste si tak vše projít a zvážit, zda vám věc slouží, používáte ji rádi, nebo je vlastně zbytečná a jen vám zabírá místo. Zbavíte se tak zbytečností a zároveň si osvěžíte povědomí o tom, co máte. V tomto procesu je také dobré si věci kategorizovat.

crop-woman-with-box-with-things
Zdroj obrázku: Freepik

Praktičnost na prvním místě

Způsob, jakým věci ukládáme a skladujeme, se liší člověk od člověka a každému vyhovuje něco jiného. Připravte se tak na to, že cesta ke zjištění, co vyhovuje právě vám, může být poněkud trnitá. Celkově byste se ale měli zaměřit na to, aby byl způsob skladování věcí co nejpraktičtější. Ulehčí vám to práci a uklízení už pro vás nebude pouze za trest. Můžete například zkusit neskládat oblečení do komínků (obzvláště v šuplících), ale poskládat si ho za sebe tak, aby se vám každý kousek zvlášť dobře vytahoval a zároveň jste měli o všem přehled a využili každou věc. Zkuste také používat krabice a boxy, to vám dá daleko větší prostor než skládání jednotlivých věcí na sebe.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tips-to-keep-house-clean-6752023
Přidat na Seznam.cz