Cisteni3

Také špatně dostupná místa je důležité čistit. S pár triky to ale půjde snadno

Jestliže pravidelně uklízíte, ale stále nejste s čistotou domova spokojení, nebojte se, nejste v tom sami. Samotné týdenní uklízení je únavné a náročné nejen časově, ale také fyzicky. Je těžké přemýšlet o vyčištění každého koutu.

Na bateriích se usazuje vodní kámen a na nábytku prach

Stojí za to vyčistit všechna zákoutí každé 2–3 měsíce a zajistit, aby se dům krásně leskl čistotou. Pokud se na vodovodních bateriích usadí vodní kámen, občas na něj nefungují ani chemické prostředky. S takovým sedimentem si poradí ocet. Nalijte ho do sáčku, sprchovou hlavici do něj ponořte, uzavřete a nechte působit. Tento postup provádějte nejlépe večer, ráno nebudete mít na hlavici stopu po vodním kameni. Kohoutky můžete obalit do měkkých hadříků, které namočíte do octa.

Mohlo by vás zajímat:  Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte špinavou podlahu, stačí si pomoci směsí jedlé sody, peroxidu vodíku a mycího prostředku. Po promíchání by směs měla připomínat pastu. Následně naneste na podlahu a nechte 15 minut působit. Poté stačí jen vyčistit kartáčkem a otřít do sucha.

Čistit byste měli také větrací mřížky a klimatizace

Větrací mřížky by se měly pravidelně čistit, protože prach, který se nashromáždí, by se mohl dostat do místnosti a sednout na nábytek. Nejlépe je vyčistíte pomocí vysavače. Klimatizaci má čím dál více domácností. Chladí, ale také čistí vzduch, pokud mají čistý filtr. Je důležité filtry vyčistit správně a odstranit plísně, houby a bakterie. Filtr stačí umýt v teplé vodě.

Mohlo by vás zajímat:  Politou elektroniku lze ještě zachránit. Důležité je zakročit hned a zachovat chladnou hlavu
Zdroj obrázku: Freepik

Radiátory jsou těžce přístupné, ale je důležité je vyčistit opravdu důkladně. Může se na nich hromadit spousta prachu. K čištění panelových ohřívačů stačí odstranit boční stěny a poté vysát speciálním tenkým nástavcem na vysavač. Žebrované radiátory můžete vyčistit pomocí speciální rukavice. Prach se rád usazuje také na elektrických zásuvkách. Na čištění je vhodné použít suchý vatový tampon, pomocí kterého snadno sundáte nahromaděný prach.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-hard-to-reach-places
Přidat na Seznam.cz