Obraz1

Obrazy vkusně doplní interiér, čistit od prachu je lze tradičními i neobvyklými způsoby

Obrazy jsou krásná ozdoba interiéru. Můžete si zakoupit buď hotové krajinky, nebo postavy, ale nejčastěji vidíme zarámované fotografie celých rodin, které visí a zasahují do celé stěny místnosti. O takové obrazy je nutné se starat a chránit je před vnějšími vlivy, jako je prach a další nečistoty.

Milovníci obrazů dbají na to, aby si koupili originální kousky

Ti, kteří se obrazům věnují, dozajista poznají originální kus od padělku. Je nutné se o drahý obraz postarat tak, aby na něm nebyly patrné známky staří. Pomoci může například bramborová kaše. Můžete ji použít na olejomalby a jejich rámy, které krásně vyčistí a budou zářit jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci občas nechají po sobě loužičku. Se zápachem moči si poradí jednoduché prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Nastrouhejte půl kilogramu syrových brambor i se slupkou. Následně nalijte dva litry vody, dejte na oheň a zahřejte. Často je míchejte a dbejte na to, aby se stále vařily. Nakonec je uložte na noc na teplé místo, ráno rozmačkejte a obraz namažte výslednou pastou. Každý kousek poté otřete houbičkou, kterou namočte do teplé a čisté vody.

Na čištění obrazů můžete použít také terpentýn

Mezi oblíbené čističe obrazů patří rozhodně denaturovaný alkohol a terpentýn. Smíchejte je v poměru 1 : 1, do směsi namočte měkký hadřík a pomalými pohyby utírejte povrch malby. Nakonec můžete obraz zalakovat, aby čistý vydržet delší dobu. Čištění byste měli provádět často, protože prachy se na obrazech usazují velmi rychle a poté ho dýcháme.

Mohlo by vás zajímat:  Kokosový olej si své místo v kuchyni už našel, skvělé využití ale najde také jinde
Zdroj obrázku: Freepik

Obrazy si můžete nechat udělat také na míru. Dnešní doba nabízí spoustu možností, jednu fotografii tak můžete mít rozdělenou na čtyři části, které budou tvořit celek. Je to velmi oblíbená dekorace v obývacích pokojích nebo ložnicích. Obrazy můžete obdivovat také v různých galeriích, které mají v každém větším městě. I tady si můžete obrazy zakoupit nebo dokonce vydražit. Vzácné kousky se často stávají terčem zlodějů.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Clean-a-Painting
Přidat na Seznam.cz