Zvlhcovac1

Suchý vzduch v bytě způsobuje řadu neduhů, zvlhčit ho lze přitom zcela jednoduše

Suchý vzduch je problémem drtivé většiny bytů. A s tím se samozřejmě váže celá řada dalších problémů. V suchém bytě může být velmi obtížné dýchat, ale nejen to. Suchý vzduch je zdrojem mnoha infekcí, onemocnění, suché kůže, ekzémů, lupů a dalších problémů týkajících se našeho těla. Pokud se potýkáte se suchým vzduchem, mělo by být vaším cílem právě hledání možností, jakými lze vzduch v domácnosti zvlhčit. Právě tato cesta může vyřešit celou řadu vašich zdravotních problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň nevědomky zveme k sobě domů, kde se ráda usadí. Vyvarujte se zásadních chyb
Zdroj obrázku: Freepik

Zvlhčovač vzduchu

Pokud vás trápí suchý vzduch, právě zvlhčovač vzduchu je jedním z nejlepších a nejefektivnějších řešení. Mnohdy se uvádí jako náhrada zvlhčovače možnost sušit mokré prádlo na topení, ale tato možnost není ani zdaleka tak účinná. Zvlhčovač vzduchu je mnohem lepší variantou. Ptáte se proč? Vyprodukuje mnohem více vlhké páry, díky které se zlepší vzduch ve vaší domácnosti. Kromě toho můžete také v tomto zvlhčovači používat esenciální oleje, které byt perfektně provoní. Se zvlhčovačem vzduchu budete určitě spokojeni a vyberete si z celé řady typů a modelů. Některé jsou na elektřinu, ale nabízí se i jiné způsoby používání.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek dobrého čaje ocení i náš domov. Zářit krásou budou rostliny i nábytek
Zdroj obrázku: Freepik

Volba vhodných rostlin

Pokud se potýkáte s neustále suchým vzduchem, můžete si také pomoci zakoupením rostlin, které vám pomohou vzduch zvlhčit. Zvýšit vzdušnou vlhkost v domácnosti vám pomohou naprosto všechny druhy pokojových rostlin, které můžete zakoupit. I zde ale platí, že výkon některých rostlin je vyšší než jiných. Pokud potřebujete akutně zvýšit vzdušnou vlhkost, vybírejte zejména tyto rostliny: kapradiny, diefenbachie, různé druhy fíků, břečťan či lopatkovec. Tyto rostliny nemají za úkol jen zvýšit vzdušnou vlhkost, ale také čistí vzduch a osvobozují ho od nebezpečných toxinů. To nejlepší, co pro své zdraví a vhodný vzduch můžete udělat, je jednoznačně pořídit zvlhčovač vzduchu a jeho účinnost zkombinovat s pár výše zmíněnými rostlinami.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dry-air
Přidat na Seznam.cz