Připálené nádobí bude díky několika trikům znovu jako nové

Připálené nádobí bude díky několika trikům znovu jako nové

Stačí jen chvilka nepozornosti a přeteče hrnec, vroucí pěna s obsahem způsobí pohromu na sporáku, ale zejména na kastrolu nebo pánvičce. Někdy vznikají připáleniny přetečením, jindy zase vyvařením tekutiny, důsledky v podobě zničených hrnců jsou obdobné. Co s nádobím? Vyhodit jej a pořídit nové? To opravdu není nutné, stejně jako není potřeba dlouhé hodiny povrch drhnout. Existují totiž zázračné přípravky, které s odolnými skvrnami zatočí. A světe div se, nestojí majlant, ale má je každý doma.

Čím odstranit připáleniny z hrnců?

V situaci, kdy k připálení hrnce dojde, se objevuje vztek a strach, že už nádobí nepůjde použít. Naštěstí nemusí, stačí mít po ruce jedlou sodu, ocet nebo kyselinu citronovou. Všechny tyto ingredience, které se vyskytují běžně v domácí spíži, stojí pár korun, ale udělají práce za několik stovek. S pomocí těchto ekologických přípravků je možné vyčistit hrnce tak, že budou vypadat jako nové. Na připálené dno se musí vlít asi půl sklenice octa do hrnce a dát vařit, poté nechat působit po celou noc, ráno se jen hrnec umyje běžným způsobem a je hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Na okurky zapomeňte. Nachystejte si letos zavařenou cuketu, přinášíme dva jedinečné recepty
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění pomocí jedlé sody nebo kuchyňské soli

Další velmi efektivní metodou je čištění pomocí jedlé sody. Právě ta je pomocníkem nejen v kuchyni, ale také v domácnosti, protože si hravě poradí s mastnotou, odolnou špínou i zápachem, proto se používá při čištění spár v koupelně nebo dřezu v kuchyni. Poradí si též s připálenými hrnci a pánvičkami. Z jedlé sody a kapky vody se připraví pasta, která se nanese na připáleninu a nechá působit několik hodin, potom se omyje běžným způsobem. Namísto jedlé sody se může použít též kuchyňská sůl nebo kolová limonáda.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky ze supermarketu porostou se správnou péčí na zahradě nebo v interiéru

Méně známé metody čištění

Sociální sítě se hemží všemožnými tipy na čištění různých povrchů včetně špinavého kuchyňského nádobí. Mezi oblíbené metody patří použití běžných tablet do myčky. Jedna tableta se vloží do připálené nádoby, zalije se vařící vodou a následně nechá působit přes noc. Druhý den ráno je umytí hračka, protože se všechny nánosy odstraní samy. Obdobně se může použít prací prášek, přibližně tři lžíce, které se zalijí studenou vodou. Obsah se přivede k varu a na závěr se nádobí umyje běžným způsobem.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-a-burnt-pot/
Přidat na Seznam.cz