Cukr1

Cukru není nikdy dost. Své domácnosti ho můžete dopřát ve velkém bez výčitek

Kuchyňský cukr používáme ráno do čaje nebo do kávy, využijeme jej také při pečení. To ale není všechno. Cukr se totiž dá využít spoustou způsobů, z nichž některé jsou opravdu neotřelé. Mnoho z nich nebudete znát, a přitom jsou tolik praktické! Můžeme vás inspirovat k použití cukru tak, jak jste ho ještě nepoužili ani vás použít nenapadlo. A možná přijdete i na vlastní způsoby, jak se dá cukr ještě využít.

Uklidní nepříjemné pocity v ústech

Po požití extrémně pikantního jídla nevíte, co dřív. Napít se mléka nebo studené vody, zajíst to suchým chlebem – nic nepomáhá. Příště sáhněte po cukru. Postačí sníst jednu čajovou lžičku a trochu ji podržet v ústech. Nepříjemné pocity by měly ihned ustat. Tato metoda vám pomůže taktéž v případě, když si jazyk spálíte horkým nápojem nebo při ochutnávání horkého pokrmu přímo z plotny.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se starat o psa během letních horných měsíců?
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění barvy

Malovali jste zeď nebo jste se pustili do malování s dětmi a zůstaly vám na rukou skvrny, kterých se nemůžete zbavit? Dříve, než sáhnete po drsnějším řešení, byste se měli spolehnout na krystalový cukr. Stačí smíchat 2 lžíce cukru s trochou oleje a vytvořit hustou pastu. Tou pak potřete postižená místa a krátce masírujte. Nečistota by měla povolit. Cukr zde působí jako jemná abrazivní složka, která nepoškodí vaši pokožku.

Životnost řezaných květin

Pokud jste dostali řezané květiny, může jejich životnost prodloužit speciální směs, která je k dostání v zahradnictví. Anebo si můžete vystačit s klasickým cukrem. Do 1 litru vody přidejte 3 čajové lžičky cukru. Míchejte, dokud se cukr nerozpustí. A do této cukrové vody pak ponořte květiny. Doplňte vodu podle potřeby. Vzhledem k tomu, že cukr vyživí vaše rostliny, zůstanou déle čerstvé.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl v kuchyni můžeme nahradit bylinkami nebo zdravějšími alternativami
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí peeling

Smíchejte lžíci cukru s trochou kokosového oleje a vytvořte si pastu. Tou si promasírujte obličej pro odstranění odumřelých kožních buněk a prokrvení pokožky.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/25-unexpected-uses-for-sugar.html
Přidat na Seznam.cz