Young Man Working As Electrician Exposing Back Fridge Check Repair It

Spotřebu lednice zvyšuje její nevhodné umístění a časté otevírání

Zjišťovali jsme hlavní chyby, kterých se dopouštějí uživatelé ledniček. Kdyby každý vytvořil seznam hlavních chyb, ukázalo by se se, že jsou skoro totožné. Jsou to chyby, které mohou způsobit, že se lednice poškodí nebo nebude správně plnit svou funkci.

Magnety z dovolené ničí lednici

Na internetu se začala objevovat informace, že magnety, které na lednici umisťujeme, vytvářejí magnetické pole, které narušuje funkci dotykových panelů na lednici. Zástupci známých značek toto tvrzení konzultovali s techniky a přišli na to, že to není pravda. Můžeme si tedy dále bez obav věšet své suvenýry z dovolené na dveře lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Životnost pračky prodlouží pravidelná údržba
Medium Shot Woman Checking Fridge Night
Zdroj obrázku: Freepik

Důvody častých poruch a nadměrná spotřeba energie

Většina lidí předpokládá, že lednice je jednoduché zařízení, které zapojíme do elektřiny a začne fungovat. Je ale potřeba si přečíst návod, kde se uvádí, že lednice by neměla být vystavena přímému slunečnímu záření a měla by být umístěna co nejdále od radiátorů, sporáků a jiných spotřebičů, ze kterých vychází teplo. Zástupci výrobků upozorňují, že špatně umístěná lednice může spotřebovávat daleko víc elektřiny. U volně stojících lednic bychom měli dbát především na to, aby měla lednice kolem sebe volný prostor a nepřehřívala se. To je jedna z častých chyb.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí

Zavírání dveří je základ

Další častou chybou, na kterou výrobci upozorňují, jsou dlouho otevřené dveře lednice. Čím déle máme dveře od lednice otevřené, tím více tepla se dovnitř dostává. Z toho důvodu se spustí kompresor. Toto časté spouštění kompresoru má vliv na jeho životnost. Mnoho výrobců přidalo do lednice zvukový signál, který upozorní na dlouho otevřené dveře. Důležité je i správné nastavení teploty uvnitř lednice. Aby nám lednice vydržela dlouhá léta, je dobré znát princip uspořádání potravin v lednici. Ať už se jedná o mléčné výrobky, zeleninu, nebo maso, vše má své místo. Teplota v lednici je totiž v každé polici jiná.

Zdroj: https://carbontrack.com.au/blog/reduce-fridge-running-cost/
Přidat na Seznam.cz