High Angle Woman Cleaning Washing Machine

Perfektně vyprané prádlo zajistí pouze pravidelně udržovaná pračka

Pračka je bezpochyby výborným vynálezem. Bez pračky bychom si těžko dokázali představit domácnost. Při dlouhodobějším zanedbání její údržby nebo u starších praček se můžete setkat s různými problémy. Mezi typické potíže patří nevábný zápach po skončení pracího cyklu. Ptáte se, jak je možné, že prádlo nevoní i přes přidání vonného pracího prášku a aviváže?

Velké množství aviváže neznamená lepší výsledky

Praní prádla má svá pravidla. Od třídění prádla až po nastavení specifických programů, kde hraje roli teplota praní, otáčky i typ prádla. Určitě zde neplatí pravidlo, že čím více aviváže nalijete, tím lepších výsledků praní dosáhnete. Dosáhnete tak akorát toho, že textil bude více zalepený aviváží, a pamatujte také na to, že ne každý materiál snáší dobře aviváž. Naučte se správně dodržovat dávkování aviváže, protože každá značka aviváže to má jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie najde využití nejen v kuchyni. Šikovné vychytávky usnadní každodenní život

Špatná údržba zásuvky na prací prostředky

Jestli si myslíte, že pračka nevyžaduje údržbu, jste na omylu. Samotná voda v kombinaci s čisticími prostředky během pracího programu rozhodně nestačí k tomu, aby vyčistila pračku. Neodkládejte její údržbu a čištění. Prodloužíte jí tak nejen životnost, ale také ušetříte peníze za zbytečné opravy. Velmi důležitou částí pračky je zásobník na prací prášek a aviváž. Zařaďte do svého harmonogramu pravidelné mytí pračky, zejména zásobníku. Ten byste měli alespoň jednou měsíčně omýt pod teplou vodou společně s jarem nebo jiným prostředkem a vyčistit kartáčkem.

Mohlo by vás zajímat:  Pračka občas oblečení nevypere dobře. Na vině může být několik faktorů

Na škodu není ani použití octa. Tato zázračná tekutina v domácnosti dokáže divy s čímkoliv, včetně právě pračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Další potíže

Někdy se stane, že po vyčištění pračky zápach nadále zůstává. V tomto případě zkontrolujte stav přívodní hadice. Ta je zodpovědná za stálý přísun vody při správném tlaku. Poruchy v provozu zasahují do celého chodu pračky. Někdy může být hadice ucpaná, tak jí zkuste pomoci, jindy je prasklá, v takovém případě je nutná její výměna.

Nesmírně důležitým prvkem každé pračky je elektromagnetický ventil. Ten slouží především pro otevírání a zavírání přívodu vody v závislosti na fázi daného pracího cyklu a záleží také na nasměrování proudu do příslušné přihrádky v zásuvce. I malá závada může narušit provoz zařízení. Případné poškození řešte s odborníkem, tedy pokud nepatříte k technicky zdatným jedincům.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/steps-for-maintaining-your-washing-machine
Přidat na Seznam.cz