high-angle-woman-cleaning-washing-machine

Perfektně vyprané prádlo zajistí pouze pravidelně udržovaná pračka

Pračka je bezpochyby výborným vynálezem. Bez pračky bychom si těžko dokázali představit domácnost. Při dlouhodobějším zanedbání její údržby nebo u starších praček se můžete setkat s různými problémy. Mezi typické potíže patří nevábný zápach po skončení pracího cyklu. Ptáte se, jak je možné, že prádlo nevoní i přes přidání vonného pracího prášku a aviváže?

Velké množství aviváže neznamená lepší výsledky

Praní prádla má svá pravidla. Od třídění prádla až po nastavení specifických programů, kde hraje roli teplota praní, otáčky i typ prádla. Určitě zde neplatí pravidlo, že čím více aviváže nalijete, tím lepších výsledků praní dosáhnete. Dosáhnete tak akorát toho, že textil bude více zalepený aviváží, a pamatujte také na to, že ne každý materiál snáší dobře aviváž. Naučte se správně dodržovat dávkování aviváže, protože každá značka aviváže to má jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky si poradí se všemi nečistotami a skvrnami

Špatná údržba zásuvky na prací prostředky

Jestli si myslíte, že pračka nevyžaduje údržbu, jste na omylu. Samotná voda v kombinaci s čisticími prostředky během pracího programu rozhodně nestačí k tomu, aby vyčistila pračku. Neodkládejte její údržbu a čištění. Prodloužíte jí tak nejen životnost, ale také ušetříte peníze za zbytečné opravy. Velmi důležitou částí pračky je zásobník na prací prášek a aviváž. Zařaďte do svého harmonogramu pravidelné mytí pračky, zejména zásobníku. Ten byste měli alespoň jednou měsíčně omýt pod teplou vodou společně s jarem nebo jiným prostředkem a vyčistit kartáčkem.

Na škodu není ani použití octa. Tato zázračná tekutina v domácnosti dokáže divy s čímkoliv, včetně právě pračky.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé mazlíčků řeší stále stejný problém. Řešení ale není tak těžké, jak se zdá
Zdroj obrázku: Freepik

Další potíže

Někdy se stane, že po vyčištění pračky zápach nadále zůstává. V tomto případě zkontrolujte stav přívodní hadice. Ta je zodpovědná za stálý přísun vody při správném tlaku. Poruchy v provozu zasahují do celého chodu pračky. Někdy může být hadice ucpaná, tak jí zkuste pomoci, jindy je prasklá, v takovém případě je nutná její výměna.

Nesmírně důležitým prvkem každé pračky je elektromagnetický ventil. Ten slouží především pro otevírání a zavírání přívodu vody v závislosti na fázi daného pracího cyklu a záleží také na nasměrování proudu do příslušné přihrádky v zásuvce. I malá závada může narušit provoz zařízení. Případné poškození řešte s odborníkem, tedy pokud nepatříte k technicky zdatným jedincům.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/steps-for-maintaining-your-washing-machine
Přidat na Seznam.cz