Je škoda používat aviváž pouze při praní. Její jedinečné vlastnosti lze využít i jinde

Je škoda používat aviváž pouze při praní. Její jedinečné vlastnosti lze využít i jinde

Jestli používáte aviváž, tak víte, že pokud ji nalijete do bubnu pračky, oblečení bude nejen měkké, ale také příjemně voňavé. Někteří lidé jsou na složky, které aviváž obsahuje, alergičtí, a tak ji používat nemohou. I tak se ale v domácnosti hodí, protože s ní dokážete zázraky při běžném úklidu domácnosti.

K čemu je aviváž vhodná?

Kromě toho, že pomáhá oblečení, můžete ji použít také na jiné činnosti. Neobvyklým místem, kde se dá použít, jsou například podlahy nebo špinavá okna. Aviváž totiž zabrání tomu, aby se rychle znečistila. Většinou nám mytí oken zabere spoustu času, ale aviváž pomůže. Vytvoří na oknech neviditelný film, který je ochrání před prachem a dalšími nečistotami, které na nich jinak ulpívají. Stačí nalít jedno víčko aviváže do 4–5 litrů vody.

Mohlo by vás zajímat:  Lučavce královské byly připisovány magické vlastnosti. Její reakce s kovy vědce dodnes fascinují

Pokud máte zvířata, odstraňování chlupů patří mezi nejhorší činnosti, které se v domácnosti dají dělat. Aviváž vám pomůže s odstraněním chlupů z koberců a čalounění. Nastříkejte aviváž společně s vodou v poměru 1 : 1 na koberce a následně vysajte. Aviváž pomůže udržet čistou také televizi. Stačí jednou týdně otřít vlhkým hadříkem plastový kryt televize. Aviváž zabrání přitahování prachu na obrazovku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jsou také materiály, na které se aviváž nehodí

Aviváž by se neměla používat například na ručníky. Pokud je perete, aviváž by mohla způsobit, že již nebudou tolik savé. Své funkce ztratí také funkční nebo vlněné oblečení. Proto je dobré aviváž vynechat, pokud chcete, aby oblečení dlouho sloužilo. Kromě toho, že si aviváž můžete koupit a existuje spoustu druhů, rozdělených podle vůně, můžete si ji také vyrobit doma.

Mohlo by vás zajímat:  Do Chorvatska v zimě aneb místo kamenných pláží a nuzných apartmánů za atmosférou Vánoc

Domácí aviváž nebude obsahovat žádné chemické látky, takže lidé s alergií je mohou s klidným svědomím používat. Místo ní můžete použít obyčejný ocet, který je levný. Do něj přidejte několik kapek esenciálního oleje. Smíchejte, dolijte vodou a máte hotovo. Používejte podle potřeby.

Zdroj: https://www.shared.com/uses-liquid-fabric-softener/
Přidat na Seznam.cz