Málokdo zná toto jedinečné využití kvasnic. Namísto buchet nechte nakynout krásnou pleť

Kvasnice mají široké využití. Dokážou bojovat proti škůdcům v květináči, ale zároveň jsou skvělým hnojivem. Tradičně patří kvasnice do kuchyně, kde díky nim vykouzlíme lahodné buchty nebo kynutý knedlík. V neposlední řadě je droždí skvělá surovina pro domácí zkrášlovací procedury. Jedná se o méně známé řešení, ale je velmi efektivní, inspirujte se.

Perfektní sérum na celulitidu

Ano, i na celulitidu je droždí vhodné. Jednu kostku droždí rozmačkejte v misce a zalijte trochou vlažného mléka. Následně chvíli počkejte až se kvasinky aktivují a pomocí tamponu nanášejte na oblasti, kde se vám celulitida vyskytuje. Léčbu aplikujte několikrát denně. Také byste měli myslet na to, že je třeba proti celulitidě bojovat i vnitřně, a to především tak, že budete hodně pít, jíst potraviny s obsahem kolagenu, dopřejete si více zeleniny a ovoce a přijmete méně cukru a rafinované mouky.

Zdroj obrázku: Freepik

Droždí spolehlivě bojuje i s akné

Droždí pomocí vidličky v misce rozmačkejte na kaši a přidejte lžíci tvarohu, zamíchejte a vyčistěte si obličej nejlépe pomocí micelární vody. Nyní pomocí umytých prstů aplikujte na obličej masku z droždí a tvarohu. Nechte působit přibližně deset nebo patnáct minut. Umyjte pomocí tamponu a teplé vody. Po umytí naneste na obličej regenerační krém. Proceduru byste měli opakovat každé dva dny. Vaše pokožka získá zářivý a zdravý vzhled a navíc se zbavíte akné.

Mohlo by vás zajímat:  Zbytky od oběda nepatří do kočičí misky! Kočky ke spokojenému bříšku potřebují mnohem víc

Droždí pomůže i s atopickým ekzémem

Převařte trochu vody a po vychladnutí ve vodě rozdrťte kvasnice. Pozor s množstvím vody. Mělo by jí být tolik, aby po smíchání s droždím vznikla maska. Jakmile vytvoříte konzistenci masky, naneste na postižené místa. Většinou se ekzém nachází v předloktí či pod koleny, ale i na zápěstí či jinde. Především tam, kde hrozí velké mechanické dráždění. Naneste na pokožku a nechte působit. Droždí ztuhne a potom jej umyjte. Kůže bude na dotek hladší a vláčnější. Poté ji ještě můžete hydratovat nejlépe pomocí nějakého mastného a zároveň neparfémovaného krému.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2010/03/02/science/02obwarm.html
Přidat na Seznam.cz