Zaclony1

Sněhobílé záclony jsou snem mnoha hospodyněk, postarat se o ně ale není těžké

Pro vzhled krásného a upraveného domova je důležité pravidelně pečovat také o záclony a závěsy. Aby si zachovaly svůj příjemný vzhled a ideálně jasně bílou barvu, je potřeba přidat do praní látky, které pomohou s bělením. Následující rady přináší několik způsobů, jak si elegantně poradit s praním záclon pro zachování jejich příjemné bělosti a krásného vzhledu. Díky této péči budou dlouho vypadat skoro jako nové.

Časté praní záclon

Záclony jsou hodně namáhány prachem a případným kouřem. Pokud v bytě kouříte, musíte počítat s výrazně častějším praním záclon v porovnání s domácnostmi, kde tento problém není. Zvýšené nároky na praní budete mít také ve chvíli, kdy bydlíte ve městě. I v příznivých podmínkách s čistým vzduchem je však potřeba počítat s častým praním záclon.

Mohlo by vás zajímat:  Prací gel z kaštanů je ekologický a jednoduchý na výrobu
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže to uchovat jejich zářivou bělost. Navíc odstraníte poměrně velké množství prachu, který může trápit alergiky v domácnosti. Běžně se tak doporučuje vyprat záclony a závěsy zhruba jednou za měsíc. Z toho důvodu je dobré mít alespoň dvě sady, které můžete libovolně střídat během důkladného praní první várky.

Využijte domácí prostředky na bělení

Pokud toužíte po sněhově bílých záclonách, je dobré do praní přidat prostředky, které pomohou s navrácením a podporou bělosti. Kromě klasického bělidla a speciálních pracích prášků můžete sáhnout i po běžných surovinách, jaké najdete doma. Konkrétně jde například o prášek do pečiva. V takovém případě namočte záclony a do vody přidejte prášek do pečiva. Nechte takto zhruba půl hodiny, následně vytáhněte a dejte klasicky prát.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché triky, jak ušetřit za energie spojené s vytápěním domu
Zdroj obrázku: Freepik

Do praní můžete také přidat lžíci jedlé sody, díky které budou záclony opět krásně bílé i po několika vypráních. Pro máchání nebo namočení před praním můžete využít i běžnou kuchyňskou sůl. Jednoduše ji přidejte do nádoby s vodou a nechte v ní záclony máčet.

Zdroj: https://housewifehowtos.com/clean/how-to-clean-curtains/
Přidat na Seznam.cz