Sněhobílé záclony jsou snem mnoha hospodyněk, postarat se o ně ale není těžké

Pro vzhled krásného a upraveného domova je důležité pravidelně pečovat také o záclony a závěsy. Aby si zachovaly svůj příjemný vzhled a ideálně jasně bílou barvu, je potřeba přidat do praní látky, které pomohou s bělením. Následující rady přináší několik způsobů, jak si elegantně poradit s praním záclon pro zachování jejich příjemné bělosti a krásného vzhledu. Díky této péči budou dlouho vypadat skoro jako nové.

Časté praní záclon

Záclony jsou hodně namáhány prachem a případným kouřem. Pokud v bytě kouříte, musíte počítat s výrazně častějším praním záclon v porovnání s domácnostmi, kde tento problém není. Zvýšené nároky na praní budete mít také ve chvíli, kdy bydlíte ve městě. I v příznivých podmínkách s čistým vzduchem je však potřeba počítat s častým praním záclon.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže to uchovat jejich zářivou bělost. Navíc odstraníte poměrně velké množství prachu, který může trápit alergiky v domácnosti. Běžně se tak doporučuje vyprat záclony a závěsy zhruba jednou za měsíc. Z toho důvodu je dobré mít alespoň dvě sady, které můžete libovolně střídat během důkladného praní první várky.

Mohlo by vás zajímat:  Lepicí váleček se vyplatí mít vždy po ruce. Pomůže i tam, kde by málokoho napadlo

Využijte domácí prostředky na bělení

Pokud toužíte po sněhově bílých záclonách, je dobré do praní přidat prostředky, které pomohou s navrácením a podporou bělosti. Kromě klasického bělidla a speciálních pracích prášků můžete sáhnout i po běžných surovinách, jaké najdete doma. Konkrétně jde například o prášek do pečiva. V takovém případě namočte záclony a do vody přidejte prášek do pečiva. Nechte takto zhruba půl hodiny, následně vytáhněte a dejte klasicky prát.

Zdroj obrázku: Freepik

Do praní můžete také přidat lžíci jedlé sody, díky které budou záclony opět krásně bílé i po několika vypráních. Pro máchání nebo namočení před praním můžete využít i běžnou kuchyňskou sůl. Jednoduše ji přidejte do nádoby s vodou a nechte v ní záclony máčet.

Zdroj: https://housewifehowtos.com/clean/how-to-clean-curtains/
Přidat na Seznam.cz