Bananova Slupka1

Slupka od banánů rozhodně do koše nepatří, v kosmetice dokáže zázraky

Na světě je spousta milovníků banánů. Jsou velmi dobré, levné a tělu dodají mnoho minerálů i vitaminů. Nejlepší je jíst je zralé – takové je můžete už koupit, nebo si je doma nechat uzrát. Slupky byste rozhodně po konzumaci neměli vyhazovat, protože se mohou ještě na spoustu věcí hodit. Ukážeme vám, k čemu banánové slupky využít.

Banán je nejlevnější maska na pleť

Banán skvěle vyhlazuje vrásky, takže si s jeho pomocí můžete vyrobit domácí masku. Vlastně stačí banán jen rozmačkat a nanést na obličej. Je to nejlevnější krém proti vráskám, navíc nezatěžuje životní prostředí a můžete ho mít kdykoliv po ruce. Banán je bohatý na antioxidanty, které ničí volné radikály. Ty mohou za to, že stárneme rychleji, což je vidět nejvíce právě na obličeji.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborovou vodou se lze snadno zbavit plevelu v zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Banány naši pokožku udrží v kondici a ta bude vypadat mladistvě. Můžete je použít také na jiné části těla, rozhodně se nezaměřujte jen na obličej. Banánová slupka skvěle poslouží také jako leštidlo na kožené boty. Můžete to vyzkoušet, je to přírodní ochrana na boty. Boty si nejdříve předčistěte, posléze „pomažte“ slupkou od banánu a nakonec vyleštěte kartáčem nebo jemným hadříkem do vysokého lesku.

Banán pomůže proti bradavicím

Našli jste si na těle bradavici, ale nechcete s ní jít k lékaři, aby vám ji odstranil? Zkuste banánovou slupku. Stačí ji přiložit na několik minut na bolavé místo a mělo by se vám ulevit. Slupky od banánů skvěle poslouží jako hnojivo pro pokojové rostliny. Slupky můžete namočit ve studené vodě a následným odvarem zalévat květiny, které tak získají cenné minerály k rychlejšímu růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivový hnůj je účinné hnojivo, bohaté je především na dusík
Zdroj obrázku: Freepik

Slupky využijete také na kompost nebo jako lék proti akné. Méně známý účinek slupek je to, že bělí zuby. Obsahují totiž kyselinu citronovou, která pomůže odstranit žlutý povlak na zubech. Stačí kousek banánové slupky držet mezi zuby po několik minut. Nakonec si zuby standardně vyčistěte. Po několika týdnech byste měli vidět rozdíl v barvě zubů.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/10-unusual-ways-to-use-banana-peels-520360/
Přidat na Seznam.cz