Age 1238307 1280

Otravné octomilky se chytí snadno do pasti, zabránit lze ale i jejich návratu

Mušky, především octomilky, rozhodně nejsou vítanými hosty. Stačí, když se oteplí a umístíme do kuchyně nějaké ovoce. To jistě také úzce souvisí s jejich názvem. Milují totiž vše, co je kyselé, vinné nebo kvasné. To, co začne brzy hnít, nebo také to, co začne brzy kvasit. Nemusí to být pouze ovoce, ale také polévka či jiné zbytky jídla. Znenadání se vám doma objeví snad sto mušek. Zbavit se jich je těžký úkol, ale ne nemožný. Pokud takové octomilky nemáte rádi stejně jako my, rozhodně se jich co nejrychleji zbavte. Bohužel nejen že na všem mušky sedají, ale také všude zanechávají své výkaly, které doma jednoznačně nechceme.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové krabičky uchovají jídlo, ale také nasají jeho pach, pouhé umytí nestačí

Vytvořte efektivní past

Taková past by měla být vytvořena tak, aby mušky mohly zalétnout dovnitř a už nevylétnout. K tomuto kroku můžete použít například skleničku nebo uříznutou PET lahev, jejíž otvor bude zakrytý fólií, která bude mít několik děr vytvořených pomocí ostrého a tenkého předmětu. Jakmile připravíte nádobu, vložte do ní například kousek banánu, jablka, meruňky, švestky nebo do ní nalijte jablečný ocet či mycí prostředek na nádobí a lihový ocet v poměru jedna ku jedné. Doporučujeme si také zapálit aromalampu, do které nakapete pár kapek mátového éterického oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Skutečné teplo domova vytvoří jedině správně uspořádaný interiér. Vysoké účty za vytápění už vás děsit nemusí
Zdroj obrázku: Pixabay

Úklid je více než důležitý

Jakmile si vytvoříte past na otravné mušky, měli byste také uklidit celou kuchyň, a to opravdu důkladně. I takový důkladný úklid zamezí výskytu mušek. Nezapomeňte na žádný povrch v kuchyni. Vyčistěte myčku na nádobí, vytřete a vydezinfikujte dřez, otřete celou linku, ale také stůl a mísu na ovoce. Stačí pár kapek sladké šťávy vylité na lince a mušky opět přiletí. To stejné platí i o zbytcích, které plánujete vynést na zahradu na kompost. Mějte linku stále uklizenou a na kraj linky či na parapet nechte umístěné pasti.

Zdroj: https://www.orkin.com/flies/fruit-fly
Přidat na Seznam.cz